Cumhurbaşkanlığından sokağa çıkma yasağı ile ilgili yeni açıklama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cuma gecesi alınan sokağa çıkma yasağı ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 12.04.2020, 12:02 Şener Koştu
Cumhurbaşkanlığından sokağa çıkma yasağı ile ilgili yeni açıklama

Cuma gecesi alınan sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Yeni bir sokağa çıkma yasağı kararı alınabilir. Bu konu ile ilgili karar, ülkemizdeki COVID-19 virüsü salgınının seyri dikkate alınarak alınır." dedi. 

Gerekli Tedbirler Alınacak

banner32
Ülkemizdeki COVID-19 virüsü salgınının kontrol altına alınarak tamamen engellenmesi için gerekli önlemlerin mutlaka alınacağına değinen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "COVID-19 virüsü salgınının önüne geçebilmek için sokağa çıkma yasağı getirilmesi ilk günden beri gündemimizde yer alıyor. İkinci bir sokağa çıkma yasağı alınıp alınmayacağına dair kararı COVID-19 virüsü salgınının seyrine göre alacağız. Böyle bir ihtimal olabilir. Bu tamamen salgının seyriyle alakalı bir durum." ifadelerine yer verdi.   

Paniğe Gerek Yok

Cuma gecesi sokağa çıkma yasağı kararı alınmasından sonra yaşanan panik havasınada değinen Kalın, "Böyle bir panik havası hiç yaşanmasaydı daha iyiydi. Vatandaşlarımızın korkmasına ve panik yapmasına hiç gerek yoktur. Herkesin sosyal mesafeyi korumasına çok özen göstermesi gerekiyor. Bu tür sokağa çıkma yasağı kararı hangi saatte ilan edilirse edilsin son bir iki saat içerisinde marketlere hücum etme durumları maalesef yaşanıyor. Cuma günü akşamı sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından bir genelge yayınlandı. Herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Bu türden planlamalara tekrar başvurulabilir." dedi.

Teşekkür Etti

Sokağa çıkma yasağına riayet eden tüm vatandaşlara teşekkür eden Kalın, "Tarihimize bakıldığı zaman sokağa çıkma yasağı insanlarımızda maalesef kötü çağrışımlar yapıyor. Ancak tarafımızdan alınan bu sokağa çıkma yasağı kararının bu kötü çağrışımlarla hiçbir ilgisi yoktur. Bu, halkımızın sağlığını korumaya yönelik alınmış bir karardır." şeklinde konuştu.   

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@