Deprem Ankara’dan sonra Akdeniz’i salladı

Başkent Ankara’da yaşanan deprem sonrasında bir deprem haberi de Akdeniz’den geldi. Datça açıklarında saat 12.45 itibariyle 4,3 büyüklüğünde deprem yaşandı.

GÜNDEM 03.12.2019, 14:00 Sema Topbaş
Deprem Ankara’dan sonra Akdeniz’i salladı

Başkent Ankara’da yaşanan deprem sonrasında bir deprem haberi de Akdeniz’den geldi. Datça açıklarında saat 12.45 itibariyle 4,3 büyüklüğünde deprem yaşandı. Ankara’da saat 12.06 sularında merkez üssünün Kızılcahamam olduğu belirlenen 3.2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiş ve vatandaşlar büyük tedirginlik yaşamıştı. Ankara’nın ardından bir deprem haberi de Akdeniz bölgesinden geldi.

Akdeniz’de 4,3 Büyüklüğünde Deprem

Alınan bilgilere göre Akdeniz’de Muğla’nın Datça ilçesinde saat 12.45’i gösterirken bir deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğü 4,3 olarak belirtilirken yerin 7 kilometre derinliğinde meydana geldiği de aktarıldı.

Kandilli ve AFAD’dan Açıklama Geldi

Bugün saat 12.06’yı gösterdiği sıralarda Başkent Ankara’da merkez üssü Kızılcahamam olan 3.2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiş ve vatandaşlar büyük endişe yaşamıştı. Depremin ardından Kandilli Rasathanesi sosyal medya hesabı üzerinden son dakika açıklaması yaparak vatandaşı bilgilendirmişti. Ankara’daki depremin büyüklüğü 3.2 olarak belirleyen Kandilli Rasathanesi yaptığı son açıklamada ise saatler 12.45’i gösterirken Akdeniz’de Muğla’nın Datça ilçesinde de bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Yerin 7 kilometre altında meydana geldiği belirtilen depremin enlemi 35.2466 olduğu boylamının ise 27.1506 olduğu depremin büyüklüğünün ise 4,2 olarak ölçüldüğü aktarıldı. Depremle ilgili bir açıklamada Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı’ndan geldi. Açıklamada Datça ilçesinin 158,20 kilometre açıklarında meydana gelen depremin büyüklüğü belirtildi. AFAD’da depremin büyüklüğünü 4,3 olarak ölçtüğünü açıkladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@