Deprem uzmanı Naci Görür’den kritik uyarı: Minimum 7.3’lük deprem geliyor

Yaptığı deprem tahminlerinin gerçekleşmesiyle bilinen Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul’u 7.3’lük depreme karşı uyardı.

GÜNDEM 29.06.2020, 12:08 Sema Topbaş
Deprem uzmanı Naci Görür’den kritik uyarı: Minimum 7.3’lük deprem geliyor

Yaptığı deprem tahminlerinin gerçekleşmesiyle bilinen Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul’u 7.3’lük depreme karşı uyardı. İstanbul için minimum 7.3’lük deprem uyarısı yapan Görür, bu işin şakası olmadığını ve bir an önce gereken tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi.  İşte uzman ismin İstanbul için dikkate alınması gereken uyarıları…

Türkiye Bir Deprem Ülkesi

Cumhuriyet’ten İpek Özbey’in sorularını cevaplayan Prof. Dr. Görür, Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunu ve bir deprem ülkesi olarak dünyada ilk 10’un içinde yer aldığını ifade etti. Endişe yerine olaya bilimsel bakmak gerektiğini söyleyen uzman isim olaya tecrübeli şekilde bakıldığında tecrübenin de arttığını söyledi. 

İstanbul’a Çok Kritik Uyarı

Dünya genelinde tüm örgütlerin gündem konusunun İstanbul’da beklenen büyük deprem olduğunu söyleyen Görür, İstanbul’da minimum 7.3’lük deprem meydana geleceğini ve bu işin şakası olmadığını söyledi. İstanbul gibi yapı stoğunun yüzde 60’ının zafiyet içinde olduğu bir yerde bu depremin sonuçlarının çok büyük olacağı konusunda da uyardı.

İstanbul Deprem

Elazığ Depremini Önceden Bildi

24 Ocak tarihinde Elazığ’da meydana gelen ve Türkiye’yi deprem gerçeği ile bir kez daha yüzleştiren Elazığ depremini 6 Ekim 2019 tarihinde bilen Prof. Dr. Naci Görür’ün İstanbul için yaptığı uyarılar gündem oldu. İstanbul’da minimum 7.3’lük bir deprem meydana geleceğini söyleyen uzman isim sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@