Deprem uzmanından uyarı! Evlere girmeyin

Bu sabah saatlerinde Manisa’da meydana gelen 5.5 şiddetindeki deprem sonrası, deprem uzmanı Şükrü Ersoy’dan korkutan bir uyarı geldi. Ersoy, "İnsanların bir süre sokakta olmasının faydası var" açıklamasında bulundu.

GÜNDEM 26.06.2020, 11:55 26.06.2020, 12:01 Sinem Ramazanoğlu
Deprem uzmanından uyarı! Evlere girmeyin

Manisa’nin Saruhanlı ilçesinde bu sabah 10.21’de meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki deprem Ege ve Marmara’da hissedildi. Büyük korku yaşatan deprem sonrası deprem uzmanı Şükrü Ersoy, katıldığı bir canlı yayından vatandaşa seslenerek uyarıda bulundu. Ersoy, evlere girmenin riskli olabileceğini söyleyerek, "İnsanların bir süre sokakta olmasının faydası var" açıklamasında bulundu.

AFAD açıkladı

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde meydana gelen deprem sonrası AFAD internet sitesi üzerinden paylaşımda bulundu. AFAD’ın paylaşmış olduğu bilgiler doğrultusunda, depremin saat 10.21 sularında gerçekleştiği ve şiddetinin 5.5 olduğu belirtildi. Manisa’da yaşanan şiddetli sarsıntı çevre il ve ilçelerde de hissedildi. Gerçekleşen deprem, İstanbul, İzmir, Bursa ve Aydın’da hissedildi. 

Deprem uzmanı uyardı

Yaşanan korkutucu deprem sonrası deprem uzmanı Şükrü Ersoy canlı yayına katılarak açıklamalarda bulundu. Ersoy, "5,5'lik deprem geniş bir alanda hissedilmişti. Bir hasar ortaya getirmiş olabilir, bilgiler çok taze. 5'i geçen depremden sonra kaygı duyuyoruz. Bölgede çok sayıda fay var. Tüm yerleşim yeri bunu hisseder. Batı Anadolu çok sayıda depremleri olan 6,5-7'lik depremler verebilen faylarla dolu. Bunlara ilişkin depremler meydana geliyor" şeklinde konuştu.

Yaşanan 5.5 büyüklüğündeki deprem sonrası vatandaşa seslenerek uyarıda bulunan deprem uzmanı Ersoy, "İnsanların bir süre sokakta olmasının faydası var. Yetkilerinin açıklamalarını dinlemekte fayda var. Hasarlı evleri uzmanlara göstermeden girmemeliler" açıklamasında bulundu.


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@