Diyanet İşleri Başkanı Açıkladı: Cami ve Mescitlerde Cemaatle Namaza Ara Verilecek

Diyanet İşleri başkanı Ali Erbaş coronavirüs ile ilgili yaptığı açıklamada cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verileceğini duyurdu.

GÜNDEM 16.03.2020, 15:52 16.03.2020, 18:34 Melek Eren - melek.eren@canlihaber.com
Diyanet İşleri Başkanı Açıkladı: Cami ve Mescitlerde Cemaatle Namaza Ara Verilecek

Türkiye de dahil olmak üzere dünyada şu ana kadar 125'in üzerinde ülkede görülen coronavirüs dünya genelini tehdit etmeye devam ediyor. Yapılan son açıklamalara göre can kaybı 6500’ü geçerken vaka sayısı ise 170 binin üzerine çıktı. Dünyanın birçok önemli turizm ve finans başkentinde virüs nedeniyle olağanüstü önlemler alındı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından daha önce yapılan açıklamada Coronavirüse etki edebilecek bir ilaç ya da aşının geliştirilmesinin 18 ayı bulabileceği belirtilirken Avustralyalı Doktorlar yaptıkları açıklamalarla yeni iddiaları gündeme getirdiği nokta

Koronavirüse Karşı İki İlaç Kullanılabiliyor

Avustralya'da Queensland Üniversitesi Klinik Araştırmalar Merkezi’nde salgın hastalıklar konusunda uzmanlaşmış bir ekip iki ilacın Corona virüsü tedavisinde kullanılabileceğini duyurdu. Bu ilaçlardan birisi AİDS’e neden olan HIV virüsünü bastırmak için kullanılan bir ilaç ve diğeri ise sivrisinek kaynaklı hastalıklara karşı artan genetik direnç nedeniyle unutulmuş olan klorokin, yani sıtma tedavisinde kullanılan ilaç.

Virüsü Tamamen Ortadan Kaldırdığı İddia Edildi

Yapılan açıklamada Avustralya'daki ilk coronavirüs tarayıcılarına bu iki ilacın bileşiminin verildiği ve virüsün tamamen ortadan kalktığı iddia edildi. Profesör Paterson bu ilaçların potansiyel olarak etkili bir tedavi olduğunu ve acilen büyük ölçüdeki klinik deneylerin yapılması gerektiğini savundu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@