Diyanet İşleri Başkanı cuma namazı ile ilgili gelen soruları yanıtladı 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ a sorulan, "Cuma namazı için toplanıp camiye gidenlere karşı ne yapılacak?" sorusuna, "Cami görevlileri tedbir alacak ve cemaatle namaz kılınmayacak" şeklinde cevap verdi.

Diyanet İşleri Başkanı cuma namazı ile ilgili gelen soruları yanıtladı 

Dün gece saatlerinde vaka sayısının 18’e çıktığının açıklanmasının ardından alınan tedbirler artmaya başladı. Bugün Diyanet İşleri tarafından yapılan açıklamayla, cuma namazları ve vakit namazlarının cemaatle kılınmasına bir süreliğine ara verildiği duyuruldu. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ a yöneltilen "Cuma namazı için toplanıp camiye gidenlere karşı ne yapılacak?" sorusuna, "Cami görevlileri tedbir alacak ve cemaatle namaz kılınmayacak" şeklinde cevap verdi.

Diyanet İşleri Başkanı tarafından açıklandı

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan koronavirüsün ülkemize de sıçramasının ardından tedbirler çoğalmaya başladı. Vaka sayısının 18’e ulaşmasının ardından bugün Diyanet İşleri cuma namazları ve vakit namazlarının cemaatle kılınmasına bir süreliğine ara verildiğini açıkladı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ta toplu halde namaz kılmak isteyenlere de izin verilmeyeceğini belirtti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Erbaş, alınan önlemleri anlattı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından yapılan Cuma namazı başta olmak üzere vakit namazlarının cemaatle bir süre kılınmayacağı açıklamasının ardından, kendisine yöneltilen tüm sorulara tek tek cevap verdi.

Ali Erbaş sorulan soruları yanıtladı

Bir gazeteci Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a, "Cuma namazlarında toplu halde gidip namaz kılayım diyen vatandaşlar toplu görünüm sergilerse ne olacak?" sorusunu sordu.

Prof. Dr. Ali Erbaş’ın verdiği cevap ise, "Camilerimizin görevlileri tedbirleri alacak. Cemaatle namaz kılınmayacak. Cuma namazı kılınmayacak. Bir Müslüman kardeşimiz ferdi olarak gidip kılabilecek. Tüm cami ve mescitlerimiz elden geçirilecek ve temizlenecek. Camilerde cemaatle namaz kılınmayacak, münferiden namaz kılacak. Bir iki kişi kendi aralarına kılabilir" şeklinde oldu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@