Diyarbakır’da HDP binasının önündeki eyleme bir aile daha katıldı

Diyarbakır’da HDP İl Başkanlığı binası önünde dağa kaçırılan çocukları için nöbet tutan annelere bir yenisi daha eklendi.

Diyarbakır’da HDP binasının önündeki eyleme bir aile daha katıldı

Diyarbakır’da HDP İl Başkanlığı binası önünde3 Eylül 2019 tarihinde başlatılan oturma eyleminin bugün 196 gününde, acılı ailelere bir yenisi daha eklendi.

HDP binası önündeki eylemin 196’ncı günü

Diyarbakır’da çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu gösteren annelerin 3 Eylül 2019 tarihinde başlattığı oturma eylemi halen devam ediyor. Eylemin 196’ncı gününde eyleme bir anne daha katıldı. 21 yaşındaki oğlunun 5 yıl önce kandırılıp Kocaeli’den dağa götürülen oğlu Bayram için Diyarbakır’da HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan annelerin arasına katıldı. Anne Hediye Kurt, oğlu Bayram’ın Marmara Üniversitesinde okurken kandırılarak dağa götürüldüğünü, eyleme katılıp evlatlarına kavuşan aileleri görünce eyleme katılmaya karar verdiğini belirtti.

"Aklımız fikrimiz hep çocuğumuzda"

Acılı anne Hediye Kurt, oğlu Bayram’ın terör örgütlerinden kaçıp teslim olmasını istedi ve ekledi; "Oğlum dönsün gelsin, kapımız her zaman ona açıktır. O benim başımın tacıdır. İki çocuğum daha var ama Bayram'ın yeri bambaşka. Bayram oğlum beni duyuyorsan gel, seni yine başımıza taç ederiz. Gel devlet, millet, Allah arkamızda. HDP çocuklarımızı geri getirsin. Her zil çalışında çocuğum geldi diye koşuyorum. Aklımız fikrimiz hep çocuğumuzda" diyerek HDP’den dağa götürdükleri çocukları geri getirmelerini istedi.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@