Dört günlük sokağa çıkma yasağı başlıyor! Bakkal ve marketler açık olacak mı?

Ülkemizde yeni tip koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında uygulanacak olan dört günlük sokağa çıkma yasağı bu gece yarısından itibaren başlıyor. Sokağa çıkma yasağında 'Bakkal ve marketler açık olacak mı?' 'Hangi saatler arasında hizmet verecek?' sorularının cevapları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Ayrıntılar haberimizin detayında...

GÜNDEM 15.05.2020, 22:46 16.05.2020, 00:12 Şener Koştu
Dört günlük sokağa çıkma yasağı başlıyor! Bakkal ve marketler açık olacak mı?

Yeni tip koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı, bu hafta 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile birleştirilerek 4 güne çıkarıldı. 

Marketler 2 Gün Hizmet Verecek

banner32
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile 4 gün uygulanacak sokağa çıkma yasağında marketler, bakkallar, kasaplar ve manavlar, 18 Mayıs Pazartesi ve 19 Mayıs Salı günü saat 10.00 ila 16.00 saatleri arasında hizmet verebilecekler. 65 yaş ve üstü ile 20 yaş ve altı gençler haricinde vatandaşlar, sosyal mesafe kuralına uymak, maske takmak, yürüme mesafesinde olmak ve araç kullanmamak kaydıyla zorunlu olan ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet veren bu yerlere gidebilecekler. Marketler, bakkallar, kasaplar ve manavlar, kendilerine tanınan hizmet saatleri aralığında evlere servis şeklinde de hizmet verebilecekler.  

65 Yaş ve Üstü Sokağa Çıkabilecek mi?

65 yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olanlar, 17 Mayıs 2020 Pazar günü saat 12.00 ila 18.00 saatleri aralığında sosyal mesafe kuralına uymak, yürüme mesafesinde olmak ve maske takmak koşuluyla sokağa çıkabilecekler. İçişleri Bakanlığı havaların aşırı sıcak olmasından dolayı bu hafta saat değişikliği yapıldığını bildirdi. Bu vatandaşlarımıza ihtiyaç duyulması halinde refakatçileri eşlik edebilecek.       

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@