Dün gece başlayan Pençe-Kartal operasyonunda PKK hedefleri imha edildi

Bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik dün gece saatlerinde başlatılan Pençe-Kartal operasyonunda 81 hedefin imha edildiği öğrenildi.

GÜNDEM 15.06.2020, 10:07 15.06.2020, 12:25 Sema Topbaş
Dün gece başlayan Pençe-Kartal operasyonunda PKK hedefleri imha edildi

Bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik dün gece saatlerinde başlatılan Pençe-Kartal operasyonunda 81 hedefin imha edildiği öğrenildi. Operasyonda, teröristlere ait olan sığınak, barınak ve mağaraların imha edildiği Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Açıklama

Milli Savunma Bakanlığı’ndan gelen açıklamada, terör örgütü PKK’ya yönelik gece saatlerinde başlatılan Pençe-Kartal operasyonunun son durumu paylaşıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait olan uçakların Kandil ve Kuzey Irak’ta bulunan PKK hedeflerini gece boyunca vurduğu aktarıldı. Operasyonun ardından 81 PKK hedefinin imha edildiği açıklandı.

banner32
Pençe Kartal Operasyonu ve Kandil

Sivillerle İlgili Açıklama

Pençe-Kartal operasyonuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 'Türk Silahlı Kuvvetleri'nin geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mğcadeleye en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir' dendi. Öte yandan açıklamasında sivillerin can güvenliği ile ilgili bilgilere de yer veren Bakanlık, harekatın planlama ve icrasında sivil halkın can ve mal güvenliği ile çevrenin korunması konusunda azami hassasiyet gösterildiği bilgilerne de yer verdi. 

Sosyal Medyada Gündem Oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik dün gece saatlerinde başlatılan Pençe-Kartal operasyonu sosyal medyanın da gündemine oturdu. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı operasyona destek amacıyla gönderi paylaştı. Yapılan operasyon, #PençeKartal ve #TSKGURURUMUZ etiketi altında atılan binlerce tweetle desteklendi.

Yorumlar (1)
Yaşar yaşamaz 2 ay önce
Var olun yiğitlerim kılıcınız keskin olsun Allah yardımcınız olsun inşAllah

Gelişmelerden Haberdar Olun

@