Dursun Ali Erzincanlı’nın dostu Ömer Döngeloğlu’nun cenazesindeki fotoğrafı yüreklere dokundu

Yakın dostu Ömer Döngeloğlu hocaefendiyi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşayan şair Dursun Ali Erzincanlı, dostunun kabri başında bir müddet tefekkür etti.

GÜNDEM 04.05.2020, 23:26 05.05.2020, 10:26 Şener Koştu
Dursun Ali Erzincanlı’nın dostu Ömer Döngeloğlu’nun cenazesindeki fotoğrafı yüreklere dokundu

Gönlü Allah (c.c) ve Peygamber (s.a.v) aşkı ile yanan Ömer Döngeloğlu hocaefendi, yakalandığı yeni tip koronavirüs rahatsızlığına yenik düşerek hayata gözlerini yumdu. Ömer hoca ile çok yakın dost olan şair Dursun Ali Erzincanlı ise son yolculuğunda dostunu yalnız bırakmadı ve cenazesine katıldı. Ömer hocanın defninden sonra çekilen fotoğrafı ise yüreklere dokundu.

Tedavi Görüyordu

banner32
Geçtiğimiz haftalarda yeni tip koronavirüs enfekte olduğu tespit edilen ve tedavi altına alınan Ömer Dönngeloğlu, tedavi gördüğü Başakşehir Hastanesi’nde verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Vefat ettiği gün toprağa defnedilen Ömer hocanın cenaze merasimine yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sosyal mesafe kuralından ötürü sayılı kişi katılabildi.  

Dostunu Yalnız Bırakmadı

Ömer Döngeloğlu hocaefendi ile çok yakın dost olan şair Dursun Ali Erzincanlı’da cenaze merasimine katılanlar arasındaydı. Tulum ve maske giyerek alınan tedbirlere uyan Erzincanlı, vuslata eren yakın dostu Ömer Döngeloğlu hocaefendinin kabri başında bir müddet oturdu. Defnin ardından vefat eden kişiye telkinde bulunma sünnet-i seniyyesini yerine getiren Erzincanlı, dostunun kabri başında bir müddet oturarak tefekkür etti. Bir vatandaş tarafından tefekkür esnasında çekilen ve yüreklere dokunan Erzincanlı'nın fotoğrafı sosyal medyada da büyük ilgi gördü.

Sosyal Medyada Paylaşımda Bulunmuştu

Yakın dostu Ömer Döngeloğlu’nun vefat haberini aldıktan sonra sosyal medya hesabında da bir paylaşımda bulunan Erzincanlı, “Allah Teala’ya ve Peygamberlere saygı, Ehli Beyt’e muhabbet, Sahabeye hürmet, alim ve arif-i billahlara sevgi, yaşına bakmaksızın her mümine abi veya kardeş diyecek kadar mütevazı. İyi bir arkadaş, iyi bir ağabey… Gittiğini duydum. Bunun ne demek olduğunu henüz bilmiyorum.” ifadeleriyle dostunu kaybetmenin üzüntüsünü dile getirmişti.   

Yorumlar (5)
Yasin açöldüm 3 ay önce
Bu pis virus 2019 haziranda cinde bir doktorun logor kuyusuna virusu biz buz kutusunda birakmasi ile basladi aylarca saklandi cunku virus mutasyona ugruyordu.bir turk doktor bunu gorup bilgilendirdi dunyayi.kuresel gucler tum yatirimlarini artik asiya yatiriyor tum dunyayi asilayacaklar ve insan beynine ulasarak istediklerini oldurecekler.akli olan ölecegini bilsede bu asiyi vurdurmamali.
Mesut 3 ay önce
Allahımbukovid illetinden tüm dünyayı kurtarArtik Mazlumlargunasizlar olmesin
Mesut 3 ay önce
Allahımbukovid illetinden tüm dünyayı kurtarArtik Mazlumlargunasizlar olmesin
Aişr 3 ay önce
Burası Ömer hocamızın kabri değil , yanlış haber yapmayın
Abdulkadir 3 ay önce
Biz maske bulamıyoruz adam astronot gibi giyinmiş ...hekimmi bu adam gassalmi? hemsiremi ? Sağlık ocaklarında doktorlar hemşireler bile bu kıyafeti giyemiyor ken, o hangi hak ve sıfatla giyiyor????

Gelişmelerden Haberdar Olun

@