Eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı nasıl olacak? Eczacı Odası Başkanı anlattı

İstanbul Eczacı Odası tarafından yapılan duyuruda İstanbul’da eczanelerin ücretsiz maske dağıtımına başlayacağı bilgisi verilmişti. Bu bilgilendirme sonrasında vatandaşlar eczanelerde maske dağıtımının nasıl olacağını araştırmaya başladı.

GÜNDEM 09.04.2020, 15:53 09.04.2020, 16:01 Sema Topbaş
Eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı nasıl olacak? Eczacı Odası Başkanı anlattı

İstanbul Eczacı Odası tarafından yapılan duyuruda İstanbul’da eczanelerin ücretsiz maske dağıtımına başlayacağı bilgisi verilmişti. Bu bilgilendirme sonrasında vatandaşlar eczanelerde maske dağıtımının nasıl olacağını araştırmaya başladı. İstanbul’da eczanelerin maske dağıtımının nasıl olacağına dair sorulara Eczacı Odası Başkanı yanıt verdi. İşte eczaneler tarafından dağıtılacak olan ücretsiz maske ile ilgili tüm detaylar…

Cep Telefonuna Gelen Kodlarla Eczaneye Gidilecek

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu eczanelerdeki ücretsiz maske dağıtımıyla ilgili merak edilen detayları paylaştı. Haberler.com’un haberine göre ücretsiz maske dağıtımı hakkında bilgi aktaran Sarıalioğlu, İstanbul’da yaşayan vatandaşların cep telefonlarına kod gönderileceği ve vatandaşların telefonlarına gelen bu kod ile eczaneye giderek maskelerini ücretsiz şekilde alabileceklerini ifade etti.

banner32

Kod Gelmeden Eczaneye Gitmeyin Uyarısı

Zafer Cenap Sarıalioğlu açıklamasında, vatandaşlara bedelsiz olarak ulaştırılacak olan maskelerin eczaneler üzerinden ulaştırılması kararının alındığını ve Bakanlık tarafından İstanbul’daki 3 büyük dağıtıcıya maskelerin gönderileceği maske gönderimleri tamamlandıktan sonra da Bakanlığı’nın 20-65 yaş arasındaki vatandaşların cep telefonlarına mesaj yoluyla bir kod yollayacağını ifade etti. Vatandaşların gelen bu kodla eczanelere uğrayıp maskelerini temin edebilecekleri ifade edilirken ayrıca yapılan uyarıda, cep telefonlarına kod gelmeden eczanelere gidilmemesi gerektiği belirtildi. 

PTT’nin Maske Dağıtım Sürecinden Ayrı İlerleyecek

İstanbul’da eczanelerde ücretsiz maske dağıtımının başlayacağı açıklamalarının ardından akıllara PTT üzerinden dağıtılan maskeler geldi. Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, İstanbul Eczacı Odası ve Sağlık Bakanlığı’nın aldığı ortak kararla eczanelerde başlatılacak olan ücretsiz maske süreci PTT’nin bedava maske dağıtım sürecinden ayrı olarak işleyecek.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@