Ehliyet sınavları ertelendi! Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen son dakika açıklamasında, koronavirüs tedbiri kapsamında Mart ayı sonuna kadar gerçekleşmesi planlanan sürücü kursu sınavlarının ertelendiği duyuruldu.

GÜNDEM 16.03.2020, 13:12 16.03.2020, 18:15 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Ehliyet sınavları ertelendi! Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen son dakika açıklamasında, koronavirüs tedbiri kapsamında Mart ayı kapsamına kadar gerçekleştirilmesi beklenen sürücü kursu sınavlarının ertelendiği duyuruldu. Türkiye’de koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan son açıklamada, sürücü kursu sınavlarının ertelenmesine karar verildi. 

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mart sonuna kadar gerçekleştirilmesi planlanan Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavlarının etelendiğini belirtti. Bakan Selçuk, bu erteleme kapsamına elektronik ortamda gerçekleştirilen sınavlarda dahil ehliyet sınavları ve direksiyon sınavlarının da ertelendiğini ifade etti.

Türkiye Koronavirüse Karşı Birçok Önlem Aldı

Türkiye, koronavirüs salgınının Çin'de baş göstermeye başladığı ilk zamanlardan itibaren salgının ülkemize gelmemes için gereken tedbirleri sağlamıştı. Koronavirüs salgını ilk olarak Avrupa seyahatinden dönen bir vatandaşımızda ortaya çıkmış ve ailesiyle beraber karantina altına alınmıştı. İlerleyen günlerde Türkiye'deki vaka sayısı 18'e yükselirken alınan önlemlerde kat kat arttırıldı ve yapılan kritik toplantılar sonucunda eğitime ara verme kararı alındı. Alınan karar kapsamında ilköğretime 1 hafta ara verilirken üniversitelere 3 haftalık ara verildi.Bunun arkasından spor müsabakaları ile ilgili karar açıklandı ve tüm spor müsabakalarının seyircisiz oynanması kararına varıldı. Öte yandan İçişleri Bakanlığı geçici bir süreliğine bar, diskotek gibi toplu eğlence alanlarını kapatma kararı aldı. Koronavirüs önlemleri kapsamında Suudi ARabistan'dan gelen binlerce umreci İstanbul, Konya ve Ankara'da önceden belirlenen öğrenci yurtlarına yerleştirilerek 14 gün karantina altına alındı. Yine Mart'ta yapılması beklenen AÖF sınavları koronavirüs tedbirleri kapsamında Nisan ayına ertelendi. 

Yorumlar (0)