Ekrem İmamoğlu İstanbul İçin Sokağa Çıkma Yasağı Gelmesini Beklediklerini Açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu corona virüs salgını ile ilgili olarak İstanbul'da birçok kişinin tedbirlerE uymaması nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması istediklerini söyledi. Ekrem İmamoğlu açıklamasında hükümetten, kademeli, kontrollü bir sokağa çıkma konusunda çalışma beklediklerini dile getirdi.

GÜNDEM 26.03.2020, 15:22 26.03.2020, 16:25 Melek Eren - Editör, Genel Yayın Yönetmeni
Ekrem İmamoğlu İstanbul İçin Sokağa Çıkma Yasağı Gelmesini Beklediklerini Açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün yaptığı açıklamada yeni tip corona virüs salgını hakkında değerlendirmelerde bulundu. İmamoğlu salgının ne denli hızlı büyüdüğünün ve ne kadar tehlikeli olduğunun farkında olunması gerektiğine dikkat çekerek, bu nedenle evde kalmak gerektiğini ve sosyal mesafeyi mutlaka korumak gerektiğini söyledi. Kimsenin canını hiçe sayamayacağını belirten Ekrem İmamoğlu, hastalığın en çok yaş almış insanları etkilediğini fakat tüm dünyada ve Türkiye'de genç insan ölümlerinin de yaşandığını dile getirdi.

Radikal Önlemler Alınması Gerekiyor

banner32
Ekrem İmamoğlu salgına karşı alınan tedbirlere de değinerek pandeminin hızlı bir şekilde yayıldığını ve bu nedenle radikal önlemler alınması gerektiğini söyledi. İstanbul'da belediyeye bağlı toplu taşıma araçlarının kullanımının yüzde seksen oranında düştüğünü belirten Ekrem İmamoğlu, taksi ve dolmuş gibi kullanımlar ile beraber hala 1 milyondan fazla insanın her gün toplu taşıma kullanmasının büyük risk taşıdığını dile getirdiği.

Sokağa Çıkma Yasağı Gelmeli

Ekrem İmamoğlu sokağı kontrollü çıkılması için adım atılması gerektiğini belirtirken Türkiye genelinde olmasa da en azından İstanbul için hükümetten kademeli, kontrollü bir sokağa çıkma konusunda çalışma beklediklerini ifade etti. Bu konuda hükümete yardım etmeye hazır olduklarını belirten Ekrem İmamoğlu, gelecek günler için halka moral verici konuşmalar yapmanın doğru olduğunu güzel olduğunu fakat bugün gerekli adımların atılmaması durumunda gelecek de hayal kırıklığı yaşanacağını ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@