Ekrem İmamoğlu'ndan çarpıcı zam açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, son günlerin en büyük tartışma konusu olan su zammı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Suyun indirimde olması ile ilgili bir taahhütleri olduğunu ve onun yerine getirdiklerini söyleyen Ekrem İmamoğlu, zam yapmayacakları konusunda bir taahhüt vermediklerini söyledi.

GÜNDEM 17.11.2019, 11:49 17.11.2019, 10:52 Melek Eren - Editör, Genel Yayın Yönetmeni
Ekrem İmamoğlu'ndan çarpıcı zam açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece Gölü havzasında Bathonia arkeolojik kazı alanında incelemeler yaptı. Burada basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Ekrem İmamoğlu, bir gazetecinin iptal edilen Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi Projesi ile ilgili bakan Kurum’un yaptığı açıklamaları sordu.

Bir şey sormak isterse arasın

banner32
Ekrem İmamoğlu verdiği cevapta bakanların atandıkları görevde görevlerini yerine getirirken verdikleri mesajların ne kadar önemli olduğunu hissederek konuşmadıklarını belirterek, konuşmaların tamamının siyasi olduğunu söyledi. Bakan Kurum kendilerine bir şey sormak isterse telefonun ucunda olduklarını belirten Ekrem İmamoğlu, davet etmesi durumunda da buluşup her şeyi konuşacaklarını ve sebepleri sorgulayacaklarını dile getirdi.

Barajlardaki doluluk seviyesi yüzde 30’lara düştü

Bir gazetecide İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu'na barajlardaki doluluk seviyesinin yüzde 30 seviyelerine düşmesini sordu. Ekrem İmamoğlu kışa girerken bu durumun normal olduğunu belirterek gelecek yılla ilgili herhangi bir kaygıları olmadığını, sadece 2 yıllık bir kuraklık olması durumunda İstanbul’un bir risk altında olabileceğini dile getirdi. Bu konuda da çözümleri olduğunu belirten Ekrem İmamoğlu yine tasarrufun önemine dikkat çekti.

Su zamları ile ilgili açıklama

Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz yıl yaptıkları hamleler ile insanların cebine büyük bir tasarruf kazandırdıklarını belirterek, suyun birim fiyatının 5,20 lira olduğunu ve yüzde 20'lik zam yapılması durumunda 4.80 olacağını dile getirdi. Daha önce zam yapmayacakları yönünde bir taahhüt vermediklerini belirten Ekrem İmamoğlu, suyun indirimli olması için bir taahhütleri olduğunu ve bunu da yerine getirdiklerini ifade etti. 2020 yılı için böyle bir zam yapmak zorunda olduklarını belirten Ekrem İmamoğlu dünyanın hiçbir yerinde olduğu gibi Türkiye'de de zamların kaynağının belediye olmadığını söyldi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@