Elazığ'da peş peşe yaşanan depremlerin ardından okullar tatil edildi

Elazığ'da son dakika deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Meydana gelen 4.9 şiddetindeki deprem Elazığ'ın yanı sıra Gaziantep ve Malatya'da da hissedildi. Yaşanan depremin ardından kent genelinde bütün okullar tatil edildi.

Elazığ'da peş peşe yaşanan depremlerin ardından okullar tatil edildi

AFAD tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 4.9 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem Elazığ ve ilçelerinin yanı sıra çevre illerde de hissedildi. Yaşanan depremin ardından 2.6, 3.8, 1.7, 3.5 ve 4 şiddetinde artçı depremler meydana gelmeye devam etti. Depremin 7 kilometre derinliğinde olduğu öğrenilirken Elazığ'da yaşayan vatandaşlar büyük panik yaşadı.

Okullar tatil edildi

banner32
Elazığ Valiliği Sabah saatlerinde meydana gelen 4.9 şiddetindeki depremin ardından kent genelinde ve ilçelerde bulunan okullarda bugün eğitime ara verildiğini açıkladı. Öğrenciler deprem sırasında tedbir amaçlı okul bahçelerine çıkarken okulların tatil edilmesi ile birlikte evlerine gönderildi.

Herhangi bir olumsuz durum yok

Elazığ Valisi Çetin Oktay kaldırım Sivrice ilçesinde meydana gelen 4.9 şiddetindeki depremin ardından yaptığı açıklamada can kaybı ya da herhangi bir olumsuz durum olmadığını dile getirdi. Vali Kaldırım açıklamasının devamında AFAD ve Kızılay ekiplerinin şeylere sevk edildiğini ve gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade etti.

İçişleri Bakanlığından açıklama

Elazığ'da yaşanan depremin ardından İçişleri Bakanlığı da yazılı bir açıklama yaparak Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 10.02 sularında 4.9 şiddetinde deprem meydana geldiğini ve depremin derinliğinin 7,02 kilometre olduğunu belirtti. Bakanlıktan yapılan açıklamanın devamında alınan ilk bilgilere göre bölgede herhangi bir can kaybı yaşanmadığı boş bir binada yakın meydana geldiği ifade edildi. İçişleri Bakanlığı açıklamasının devamında Elazığ il AFAD ekiplerinin Sivrice ilçesi ve köylerini gittiği aynı zamanda Diyarbakır AFAD Birlik Müdürlüğünün tedbir amaçlı teyakkuz haline geçtiği dile getirildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@