Elazığ’da 4,2 şiddetinde deprem meydana geldi

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde bugün saat 14:42’de 4,2 şiddetinde deprem meydana geldi. Elazığ’ın Sivrice ilçesinde yaşanan deprem Malatya, Tunceli ve Gaziantep illerinde de hissedildi.

Elazığ’da 4,2 şiddetinde deprem meydana geldi

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde korkutan bir deprem daha meydana geldi. 24 Ocak tarihinde 6,8 şiddetindeki depremin korkusunu üstünden atamayan Elazığ halkı bugün saat 14:42’de 4,2 şiddetindeki depremi hissetti. 4,2’lik deprem Malatya, Tunceli ve Gaziantep illerinde de hissedildi.

4,2 şiddetindeki deprem Malatya, Tunceli ve Gaziantep’te de hissedildi

Elazığ başta olmak üzere Malatya, Tunceli ve Gaziantep’te hissedilen depremin merkez üssünün Elazığ'ın Sivrice ilçesinin Akseki bölgesi olduğu belirtildi. Bugün saat 14:42’de meydana gelen deprem, yerin 4.1 kilometre derinliğinde meydana geldi. Kandilli Rasathanesi  yaşanan depremin 4,5 şiddetinde olduğunu söyledi.

Deprem 41 kişiyi hayattan koparmıştı

24 Ocak tarihinde Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 6,8 şiddetinde meydana gelen deprem sonrası, Elazığ bugün bir yenisini daha yaşadı. 6,8 şiddetindeki depremde 41 kişinin hayatını kaybetmesi sonucu Elazığ'ın Sivrice halkı evlerini boşaltıp çadırlarda yaşamaya başladı. 2 binden fazla binanın hasar aldığı deprem bölgesine yaklaşık 100 milyon liralık yardım toplanmıştı.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@