Ender Saraç karantinaya mı alındı? Sağlık durumu nasıl?

Yeni tip koronavirüs salgının başladığı ilk günden bu yana alınması gereken tedbirlerle ilgili halkı bilgilendirmeye çalışan ve katıldığı programlarda alınması gereken önlemlerle ilgili bilgi veren diyetisyen Ender Saraç, Pazartesi günü rahatsızlanarak yapılan koronavirüs testi sonrası karantina altına alındı.

GÜNDEM 19.03.2020, 13:01 19.03.2020, 13:05 Sema Topbaş
Ender Saraç karantinaya mı alındı? Sağlık durumu nasıl?

Yeni tip koronavirüs salgının başladığı ilk günden bu yana alınması gereken tedbirlerle ilgili halkı bilgilendirmeye çalışan ve katıldığı programlarda alınması gereken önlemlerle ilgili bilgi veren diyetisyen Ender Saraç, Pazartesi günü rahatsızlanarak yapılan koronavirüs testi sonrası karantina altına alındı. Rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve koronavirüs testi yapılan diyetisyen Ender Saraç’ın karantina altına alındığı öğrenildi. Ender Saraç’ın sağlık durumu nasıl? Ender Saraç yoğun bakımda mı? İşte detaylar…

Eşi Canlı Yayına Bağlanarak Bilgi Verdi

banner32
Ender Saraç’ın eşi Benan Saraç, Kanal D ekranlarında yayınlanan ‘Neler Olur Hayatta’ isimli programın canlı yayınına telefon bağlantısı gerçekleştirerek eşi Ender Saraç’ın sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Eşi Ender Saraç’ın üst solunum yolunda sorun yaşamasından dolayı hastaneye başvurduğunu söyleyen Benan Saraç, koronavirüs testi yapıldığını ve karantinada test sonucunu beklediğini açıkladı.

Ender Saraç Kimdir?

Ender Saraç, 1959 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Ege Tıp Fakültesi’nde tamamlayan Saraç, Erzurum İspir ilçesinde mecburi hizmetini yaptı. Askerliğini Çorlu’da Alay Tabibi olarak yapan Saraç, askerliğin hemen ardından İzmir’de Aile Hekimliği ihtisasını tamamladı. İzmir’den İstanbul’a geldikten sonra Nükhet Duru ile birlikte UNİFORM Sağlık ve Estetik Merkezi’nde çalışan Ender Saraç, bunun ardından 1994 yılında Türkiye’nin ilk Doğal Tıp Estetik Merkezi olan HAY Sağlık Merkezi’ni kurdu.1990 yılından bu yana Ayurveda çalışmaları yapmakta olan Saraç, Doğal ve Sağlıklı yaşamla ilgili Türkiye’nin ilk Türkçe kitabı olan ‘Ayurveda’ kitabı  uzun süre en çok satan kitaplar arasında yer aldı. Kendi kliniğinde görevine devam etmekte olan Ender Saraç, Türkiye'de Doğal ve Sağlıklı yaşamla ilgili bilincin geliştirilmesi için birçok TV programına katılmış, yazılı basın röporajları vermiş ve birçok panel, konferansa katılarak bu bilincin kazanılması için yoğun bir çalışma gerçekleştirmiştir. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@