Eşini öldüren uzman çavuşun sözleri mahkeme başkanını çileden çıkarttı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde eşini silahla vurarak öldüren uzman çavuş mahkemeye çıktı. Ancak mahkemede söylediği sözler sonrasında çileden çıkan hakim, uzman çavuşa tepki gösterdi.

GÜNDEM 20.12.2019, 17:00 20.12.2019, 17:16 Sema Topbaş
Eşini öldüren uzman çavuşun sözleri mahkeme başkanını çileden çıkarttı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde eşini silahla vurarak öldüren uzman çavuş mahkemeye çıktı. Ancak mahkemede söylediği sözler sonrasında çileden çıkan hakim, uzman çavuşa tepki gösterdi. Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine bağlı Söğütlü Mahallesi civarında otomobil ile seyir halinde olan Uzman Çavuş Gökhan Kuzdan, belinden çıkarttığı silah ile eşini başından vurdu. Talihsiz kadın hayatını kaybederken, uzman çavuş ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İsteyerek Yapmadığını Söyleyince Hakim Çılgına Döndü

banner32
8 Temmuz’da yaşanan olayın ardından “kasten öldürme” suçuyla yargılanan Uzman Çavuş Gökhan Kuzdan hakim karşısına çıktı. Mesleği ile ilgili ve aldığı maaş ile ilgili soruları yanıtlayan Kuzdan, olayın nasıl gerçekleştiği sorusuna cevap vermeyin susma hakkını kullanmak isteyince hakim çılgına döndü. Uzman çavuşa “sen dala mı geçiyorsun” diyen hakim, mahkemede böyle bir hakkının olmadığını ve ne sorulursa hepsine cevap vermesi gerektiği konusunda sert bir uyarıda bulundu.

Tetiğe Yanlışlıkla Bastım

Hakimin bu sert cevabı üzerine sorulara cevap veren Kuzdan, arabayı kullanırken silahın kendisini rahatsız ettiğini ve çıkartıp arabanın içine koymak isterken bir anda patladığını söyledi. Olayın tamamen istem dışı gerçekleştiğini beyan etti. Olay sonrasında ise ne yaptığını hatırlamadığını da sözlerine ekledi.

Duruşma Ertelendi

Cinayet zanlısı Gökhan Kuzdan ve diğer tanıkların da dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti davayı başka bir tarihe erteledi ve uzman çavuşun tutukluluğunun devam etmesine karar verdi.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@