Eşinin boğazını keserek öldürdükten sonra şükür namazı kılmış

Aksaray'da eşinden boşanmak isteyen Selda Başaran, boşanma davasının sürdüğü süreçte eşi Harun Başaran tarafından 6 yerinden bıçaklanarak ve boğazı kesilerek öldürüldü. Harun Başaran, cinayetin ardından camiye giderek şükür namazı kıldığını söyledi. Emniyette ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edilen Harun Başaran tutuklandı. Katil zanlısının yakınları ise "Başını dik tut. Aslansın sen. Aslan başını dik tut." diyerek bağırdı.

GÜNDEM 17.05.2020, 14:27 Şener Koştu
Eşinin boğazını keserek öldürdükten sonra şükür namazı kılmış

Dün saat 15.30 civarında yaşanan cinayet vakasında bir yurtta işçi olarak görev yaptığı öğrenilen Harun Başaran, ayrı yaşadığı eşi Selda Başaran'ı boşanma davasının sürdüğü süreçte 6 yerinden bıçaklayarak ve boğazını keserek öldürdü. Katil zanlısının emniyetteki ifadesinde, 'Cinayeti işledikten sonra camiye giderek şükür namazı kıldım.' dediği öğrenildi. 

Çocuklarının Gözü Önünde Öldürmüş

banner32
Harun Başaran'ın cinayeti 3 ve 6 yaşındaki çocuklarının gözü önünde işlediği ve çocukların balkona çıkarak ağlamasından şüphelenen komşuların durumu polise ihbar etmesiyle olay yerine gelen ve eve giren polislerin, Selda Başaran'ın 6 yerinden bıçaklanarak ve boğazı kesilerek öldürüldüğünü belirlediği öğrenildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, 2 çocuğu derhal koruma altına aldı. Çocuklara psikolojik destek verildiği bildirildi. 

Namusum İçin Yaptım

Emniyetteki sorgusunda cinayeti namusu için işlediğini söyleyen Harun Başaran, "Kızıma ve oğluma bayramlık kıyafet alarak eşimin yaşadığı eve gittim. Eşimle boşanma sürecinde olduğumuz için ayrı yaşıyoruz. 1,5 yıldır süren boşanma davamızda 3 duruşmamız oldu. Eşim boşanmak için bende 100 bin TL istiyordu. Beni aldattığını fark ediyordum. Dün maaşımı aldıktan sonra bayramlık kıyafet alarak onun yaşadığı eve götürdüm. Evde olduğum esnada Selda, bir erkekle telefon görüşmesi yaptı. Kim olduğunu sorduğumda ise tartışmaya başladık. Mutfaktan bıçağı alarak saldırdım. Kaç defa bıçakladığımı bilmiyorum. Onu öldürdükten sonra camiye giderek şükür namazı kıldım." dedi.  

Yorumlar (1)
Tahir 3 ay önce
Keşke elini kana bulamasaydın değmezdi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@