Eski AK Partili Vekil Burhan Kuzu’ya yargıya baskı incelemesi başlatıldı

Eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu hakkında İstanbul Başsavcılığı tarafından yargıya baskı yaptığına dair iddialar üzerine inceleme başlatıldı.

Eski AK Partili Vekil Burhan Kuzu’ya yargıya baskı incelemesi başlatıldı

Eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu hakkında İstanbul Başsavcılığı tarafından yargıya baskı yaptığına dair iddialar üzerine inceleme başlatıldı. Burhan Kuzu’nun Naci Şerifli Zindaşti’nin tahliyesi yönünde yargı mensuplarına baskı yaptığı iddiaları sonucunda hakkında inceleme başlatıldığı belirtildi.

Tahliye İçin Baskı İddiası

Alınan bilgilere göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, suç örgütü liderliği ve cinayete azmettirme suçlarından tutuklu bulunan İranlı Naci Şerifi Zindaşti’nin tahliyesi için yargıya baskı yaptığı iddia edilen eski AK Partili Vekil Burhan Kuzu hakkında inceleme başlatıldığı öğrenildi.

İnceleme İçin Özel Soruşturma Bürosundan Savcı Görevlendirildi

Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildiği öğrenilen Burhan Kuzu’nun yargı mensuplarına baskı yaptığına dair iddialara yönelik evrak sonucunda Kuzu hakkında inceleme başlatılırken inceleme için özel soruşturma bürosundan bir savcının görevlendirildiği bilgisi paylaşıldı.

Olayın Geçmişi

Tahliye edilen hemen ardından da sırra kadem basan İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti için Hakimler Savcılar Kurulu tarafından başlatılan soruşturma kapsamında hakimler ve savcıların ifadesinin alındığı öğrenildi. Alınan ifadeler kapsamında hakimlerin verdiği bilgilerde, eski AK Partili Vekil Burhan Kuzu’nun Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olduğu dönemde Zindaşti’nin tahliye edilmesi için kendilerini çok kez aradığı iddia edildi. Burhan Kuzu’nun telefon açtığı bir hakime ise Zindaşti’nin tahliye edilmesinin Türkiye-İran ilişkileri açısından faydalı olabileceğini söylediği de iddialar arasında yerini aldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@