Evde kal çağrısına uymadılar! İstanbul’dan çok konuşulacak görüntüler

Dünya genelinde etkili olan ve Türkiye’de de etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle vatandaşlara sık sık evde kalın çağrısı yapılıyor. Ancak yetkililerden gelen bu çağrıya kulak asmayan çok sayıda İstanbullu’nun Belgrad Ormanı’na akın ettiği görüntüler durumun ciddiyetini önemsemeyen birçok insan olduğunu gözler önüne seriyor.

GÜNDEM 20.03.2020, 19:15 20.03.2020, 20:33 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Evde kal çağrısına uymadılar! İstanbul’dan çok konuşulacak görüntüler

Dünya genelinde etkili olan ve Türkiye’de de etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle vatandaşlara sık sık evde kalın çağrısı yapılıyor. Ancak yetkililerden gelen bu çağrıya kulak asmayan çok sayıda İstanbullu’nun Belgrad Ormanı’na akın ettiği görüntüler durumun ciddiyetini önemsemeyen birçok insan olduğunu gözler önüne seriyor. Yeni tip koronavirüs sebebiyle yetkililerden vatandaşlara sık sık mecbur kalınmaması halinde evlerinden çıkmamaları gerektiği uyarıları yapılıyor. Bazı vatandaşlar bu uyarıları dikkate alıp evlerinden ayrılmazken birçok vatandaş ise uyarıları dinlemiyor. Kurallara uymayan bazı İstanbulluların Belgrad Ormanı’na akın ettiği görüntüler ve ormandaki otoparkların doluluğu gözlerden kaçmazken vatandaşların çoğunun virüse karşı ne kadar az önlem aldığı da bir kez daha gündeme geldi.

İstanbullular Belgrad Ormanı’na Akın Etti

Dünyada etkisini gösteren ve Türkiye’de de görülen yeni tip koronavirüs salgını için yetkililerden evde kalın çağrıları art arda yapılırken günlerdir birçok vatandaş koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında yapılan bu çağrıları dikkate alarak evlerinden çıkmazken bazı vatandaşlar bu uyarıları dikkate almayıp dışarıda olmaya devam ediyor. Özellikle de bugün havanın da güzel olmasını fırsat bilen bazı İstanbullular Belgrad Ormanı’na akın etti. Ormana araçlarıyla gelen vatandaşların oluşturduğu uzun kuyruklar havadan da görüntülenirken araçların bazılarının üzerinde bisikletler olduğu görüldü. 

Türkiye’de Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 4’e Yükseldi

Çin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyanın dört bir yanını saran yeni tip koronavirüs salgını Türkiye’de de etkisini gösteriyor. Ülkemizde görülen toplam koronavirüs vakası 191 kişi olurken koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 4 olarak açıklandı. Yetkililer vatandaşlara koronavirüs tedbirleri kapsamında sık sık evinizden çıkmayın uyarılarında bulunuyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@