Fatih Altaylı’dan sokağa çıkanlara tepki! "Bu kadar eşekle Allah hepimizi korusun" 

Fatih Altaylı, yetkililerin koronavirüs salgına karşı önlem amaçlı evde kalınması gerektiğini vurgulamasına aldırış etmeyen vatandaşlara isyan etti.

Fatih Altaylı’dan sokağa çıkanlara tepki! "Bu kadar eşekle Allah hepimizi korusun" 

Ülkemizde de görülen ölümcül virüs için yetkililerin her defasında evde kalınmasını vurgulamasına rağmen sokaklarda olan vatandaşlara Fatih Altaylı’dan tepki geldi. Gösterdiği tepkiyi kaleme alan Altaylı, "Bu kadar sorumsuz bu kadar vurdumduymaz olmak için ne yediniz?" ifadelerini kullandı.

“Bu kadar eşekle Allah hepimizi korusun”

Fatih Altaylı’nın tüm ‘evde kalın’ çağrılarına rağmen kendini sokaklara, sahillere, piknik alanlarına atan vatandaşlara tepkisini belirtmek için kaleme aldığı, “Bu kadar eşekle Allah hepimizi korusun” başlıklı yazıda şu ifadelere yer verdi: “Ben böyle bir salaklık, böyle bir ahmaklık, böyle bir sorumsuzluk, böyle bir rezillik, böyle bir aymazlık görmedim!” şeklinde tepkisini belirtti.

Diğer illerdeki durumu bilmiyorum ama İstanbul’dan bir iki örnek vereyim diyerek yazdığı yazıda;

“Adam iki üniversite mezunu. Çok üst düzey yönetici. Önceki gün yurt dışından gelmiş ve 14 gün evinde oturması talimatı ile ülkeye sokulmuş. Geldiği ülke Avrupa’da coronadan en fazla etkilenen üç ülkeden biri. Adam dün çıkmış evinden. Yüzlerce kişinin çalıştığı iş yerine gelmiş. Yetmemiş, bir de bir süredir yurt dışında olduğu için rapor almak üzere diğer yöneticilerle toplantı yapıyor.

Hadi bu tekil bir sorumsuzluk. Dün İstanbul’da yolunuz Boğaz kıyısına düştüyse yandınız. Trafik kilit. Herkes sokakta. Açık buldukları lokantalara, kahvaltı salonlarına, muhallebicilere doluşmuşlar. Tıkış tıkış. Bir yandan instagram’dan sorumlu vatandaşlık çağrısı yapıyor, bir yandan menemen, bal kaymak, börek zıkkımlanıyorlar.”

“Yuh artık kardeşim, yuh artık”

“Yuh artık kardeşim. Yuh artık. Sayenizde pek yakında Türkiye İtalya’dan beter olacak bilesiniz. Sizin yüzünüzden hastaneler tıklım tıkış dolacak. Muhtemelen dün kendini keyif için sokağa atanlar da aralarında olacaklar hastanelerde can çekişenlerin. Ey siz sorumsuzlar, tanıdığınız, sevdiğiniz pek çok insan ölecek bilesiniz. Kurtulanların önemli bir bölümünde hayatı boyunca taşıyacağı hasarlar olacak! Bunları bilin ve sokağa bunları bilerek çıkın. Vicdanınız el verecekse çıkın. Merak ettiğim ise şu; Bu kadar sorumsuz bu kadar vurdumduymaz olmak için ne yediniz? Bu ruh haline nasıl ulaştınız!” sözleriyle tepkisini sert bir şekilde dile getirdi.
 

Yorumlar (3)
Nihat 3 hafta önce
Habercilik adına hiçbir numarası kalmadı Fatih Bey'in, bir süredir sadece hakaret ediyor yazılarında, ciddi bir problemi olabilir diye düşünüyorum, artık yazdıklarını okumama kararı aldım...
Kurtoğlu 3 hafta önce
Fatih bey bugün bir İngiliz hastanın konuşmasını izledim korkunç diyor ne olur önemseyin bu hale gelmeyin diyor.
Medya hakikaten her dakika bilgilendiriyor sizler gerekli herşeyi söylüyorsunuz. Sorumsuz bir kişi birkaç kişiyi götürüyor aileden veya çevresinden.
Oktay 2 hafta önce
Eşşeğin önde gideni sensin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@