Fatih Portakal Ayasofya’nın ibadete açılacağı tarihi paylaştı

FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Ayasofya’nın tekrar ibadete açılacağı tarih hakkında tahmin yürüttü.

GÜNDEM 11.06.2020, 23:04 Sema Topbaş
Fatih Portakal Ayasofya’nın ibadete açılacağı tarihi paylaştı

FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Ayasofya’nın tekrar ibadete açılacağı tarih hakkında tahmin yürüttü. Sosyal medya hesabından Ayasofya’nın yeniden ibadete açılacağı tarihle ilgili bir paylaşım yapan Portakal, 15 Temmuz’u işaret etti.

Ayasofya Gündemi Sürüyor

İstanbul’un fethi sebebiyle Ayasofya’da okutulan Fetih Suresinin ardından Ayasofya’nın yeniden ibadete açılması gündeme gelmişti. Ayasofya’nın yeniden ibadete açılmasıyla ilgili kararı milletin vereceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya’nın müze statüsüne geçirildiği 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararnamesinin iptal yolu için talimat vermişti. Bu konuyla ilgili Danıştay kararının 2 Temmuz tarihinde açıklanması beklenirken FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal’dan da Ayasofya ile ilgili bir yorum geldi.

Sosyal Medyadan Tahminini Paylaştı

banner32
Sosyal medya hesabından gazeteci Enis Ersoy’un ‘Ayasofya, 15 Temmuz’da açılır’ yazısını paylaştı ve altına ‘Olur mu olur’ notunu düştü. 

Fatih Portakal ve Ayasofya

İmamoğlu Açılmasın Dedi

Öte yandan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’da Ayasofya gündemi ile ilgili kendisine yöneltilen bir soru aracılığıyla fikrini dile getirdi. Yunanistan’da gerçekleştiren bir foruma telekonferans aracılığıyla bağlanan İmamoğlu, Yunan gazetecinin kendisine yönelttiği, ‘Ayasofya ibadete açılmalı mı?’ sorusuna yanıt verdi. Ayasofya’nın ibadete açılması gibi bir ihtiyacın bulunduğuna inanmadığını söyleyen İBB Başkanı, Türkiye ve dünyanın başka sorunları olduğunu ve bu konunun iç siyasete malzeme edilmemesi gerektiğini ifade ederek konuyla ilgili yorumunu dile getirmiş oldu.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@