Fatih Portakal’ın sözleri darbe iması mı? Açıklamaları olay oldu

CHP’li Özgür Özel ve Canan Kaftancıoğlu’nun ardından FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal’ın yaptığı açıklama da darbe iması olarak yorumlandı.

GÜNDEM 02.05.2020, 15:21 Sema Topbaş
Fatih Portakal’ın sözleri darbe iması mı? Açıklamaları olay oldu

CHP’li Özgür Özel ve Canan Kaftancıoğlu’nun ardından FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal’ın yaptığı açıklama da darbe iması olarak yorumlandı. Fatih Portakal’ın sözleri sosyal medyanın gündem konusu olurken CHP’li isimlerin ardından onunda darbe imasında bulunup bulunmadığı konusu tartışma yarattı.

Fatih Portakal Ne Dedi?

Yaptığı eleştiriler ve farklı tarz haber sunuculuğuyla sık sık gündeme gelen FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal bu kez de darbe imalarıyla adından söz ettirdi. Bu dönemde ekonominin daha az konuşulduğunu söyleyen Portakal, önümüzdeki günlerde koronavirüs salgını atlatıldığında tek konuşulan konunun ekonomi olacağını söylediği ancak ‘tabi başka büyük bir olayla karşılaşmazsak’ ifadelerini kullanması dikkat çekti.

banner32

Sosyal Medyada Gündem Oldu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Grup Başkanvekili Özgür Özel ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun darbe mesajı olarak yorumlanan açıklamalarının ardından atih Portakal’ın kullandığı ifadeler sosyal medyanın gündemine yerleşti. Sosyal medya kullanıcıları Poratakal’ın da darbe imalarında bulunduğunu söyleyerek suni bir gündem oluşturdu.

Özgür Özel ve Kaftancıoğlu Ne Demişti?

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu katıldığı programda, önümüzdeki süreçte erken seçimle veya başka bir şekilde bir iktidar değişikliği hatta daha ilerisi bir sistem değişikliği gidişatı gördüğünü söylemiş ve bu sözleri darbe mesajı olarak yorumlanmıştı. CHP’li Özgür Özel’in yaptığı açıklamada, saray rejiminin saray düzeninin sonunun geldiğini, Atatürk’ün kemiklerini sızlatacak bütün bu atamalar ve bütün bu liyakatsizliklerin de sonunun geleceğini söylemiş Özel’in bu sözleri de sosyal medyanın gündemine oturmuş ve en çok tartışılan konulardan biri olmuştu.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@