Gazeteci Cüneyt Özdemir'den Dilek İmamoğlu tepkisi

Bir süredir ekranlardan uzak olan gazeteci Cüneyt Özdemir, zaman zaman sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla dikkatleri üzerine çekiyor. Cüneyt Özdemir bu defa da Dilek İmamoğlu tartışmalarına gösterdiği tepki ile gündeme geldi.

Gazeteci Cüneyt Özdemir'den Dilek İmamoğlu tepkisi

Gazeteci Cüneyt Özdemir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu’nun giydiği kıyafet nedeniyle sosyal medyada yer alan ‘gerçek Cumhuriyet kadını’ tartışmalarına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından konu hakkında bir paylaşım yapan Cüneyt Özdemir, insanların hala bunlardan bıkmadıklarını ve sürekli birilerini kıyafetleri yüzünden yargılamaya birilerini kıyafetleri yüzünden eleştirmeye devam ettiklerini söyledi.

Kılık kıyafete karışmak ne demek

Konu hakkında sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Cüneyt Özdemir, hala insanların günümüzde kadınların kılık kıyafetini konuşmaya devam ettiğini ve sosyal medyada Dilek İmamoğlu üzerinden Cumhuriyet kadını nasıl olmalı tartışmasının başladığını söyledi. Ekrem İmamoğlu’nun eşinin o gece şahane giyindiğini ve fotoğraflandığını söyleyen Cüneyt Özdemir, ancak şöyle giyinirse Cumhuriyet kadını olur böyle giyinirse olmaz gibi tartışmalarının çok anlamsız saçma olduğunu dile getirdi.

Olayın geçmişi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri sırasında Sultanahmet Meydanı'nda düzenlenen törenlerde İstanbul Büyükşehir başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu birlikte boy göstermişti. Ekrem İmamoğlu Sultanahmet meydanında vatandaşlara konuşma yapsa da yanında bulunan eşi Dilek İmamoğlu’nun kıyafeti daha çok gündem olmuştu. Dilek İmamoğlu’nun 29 Ekim için tercih ettiği kıyafet bir anda sosyal medyanın gündemine otururken bazı sosyal medya kullanıcıları ve sanatçı Şevval Sam "İşte gerçek cumhuriyet kadını" ifadelerini kullanınca sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyümüştü.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@