Gaziantep'teki nişanda korona faciası! 75 kişi karantinada

Gaziantep'te bir yakınının nişan törenine katılan kişiye yapılan yeni tip koronavirüs testi pozitif çıktı. Bu gelişmeden sonra nişan törenine katılan 13 evdeki 75 kişinin karantinaya alındığı bildirildi.

GÜNDEM 16.07.2020, 13:03 16.07.2020, 16:44 Şener Koştu
Gaziantep'teki nişanda korona faciası! 75 kişi karantinada

3 gün evvel Gaziantep'ten İslahiye'ye gelerek Beyler Mahallesi'ndeki nişan törenine katılan E.G. adlı vatandaş, eve döndükten sonra rahatsızlanınca yakınları tarafından hastaneye kaldırıldı. Hastanede yeni tip koronavirüs testi yapılan E.G.'nin test sonucu pozitif çıktı. E.G.'nin tedavisi sürerken, filyasyon ekipleri tarafından yapılan araştırma neticesinde İslahiye ilçesinde nişan törenine katılan Pınarbaşı, Cevdetpaşa, Atatürk, Yeni ve Beyler mahallelerindeki 13 adreste yaşayan 75 kişi tespit edildi.

banner32
Gaziantep'teki nişanda korona faciası! 75 kişi karantinada

75 Kişi Karantinaya Alındı

İslahiye Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karara göre belirlenen adreslerde yaşayan 75 kişi karantina altına alındı. İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince yapılan tebliğden sonra karantinaya alınan evlerin çevresine polis tarafından güvenlik şeridi çekildi. Giriş ve çıkış yasağı konulan evlerin çevresi ile binaların içi belediye ekiplerince dezenfekte edildi. Karantina altındaki adreslerde yaşayan vatandaşların ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek Grubunca karşılanacak.   

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@