Geleceğe Nefes kampanyası ile binlerce ağaç dikilecek

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan geleceğe nefes kampanyası vatandaşlardan yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Fidan sahiplenmek isteyen vatandaşlar bakanlığın açtığı internet sitesine adeta akın etti.

GÜNDEM 01.11.2019, 19:12 06.11.2019, 09:58 Kübra Kozbay - kubra.kozbay@canlihaber.com
Geleceğe Nefes kampanyası ile binlerce ağaç dikilecek

Tarım ve orman bakanlığı 11 Kasım 2019 tarihinde yapılacak olan Geleceğe Nefes etkinliği kapsamında bir internet sitesi kurarak fidan sahiplenmek isteyen vatandaşların kullanımına açtı.  Bakanlık tarafından düzenlenen bu etkinlik kampanyasında 11 Kasım 2019 tarihinde saat 11.11’de fidan dikimi yapılacak. İnternet sitesine girerek fidan sahiplenenlerin adına bu fidanlar dikilirken, Geleceğe Nefes kampanyası 81 ilde 2023 noktada gerçekleşecek ve 3 saat içinde dikilecek fidan sayısı toplam 11 milyon olacak.

Geleceğe nefes kampanyası katılım belgesi

Geleceğe Nefes katılım belgesi almak isteyen vatandaşlar www.gelecegenefes.com isimli internet sitesine giriş yaptıktan sonra kendilerinden istenen bilgileri dolduracak ardından da fidan sahiplen butonuna tıklayarak Fidanın nerede dikilmesini istediğini seçecek. İşlem tamamlandıktan sonra sistem tarafından otomatik olarak sizlere Geleceğe Nefes Katılım belgesi verilecek. Sahiplendiğiniz fidan 11 Kasım 2019 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sizin adınıza dikilecek.

Toplam fidan sayısı 7 milyonu geçti

Geleceğe nefes kampanyası kapsamında şu anda en çok fidan seçimi yapılan ilin konya olduğu açıklandı. Antalya, Yalova, Düzce ve Tekirdağ fidan sahiplenme sıralamasında ilk 5 sırada yer alıyor. Balıkesir, Mardin, Diyarbakır,  Tunceli,  Erzincan, Çorum, sivas, Çanakkale, Burdur, Edirne ve Mersin gibi iller ise sıralamada atlarda kaldı.

Fidanlar ücretsiz olarak sahipleniliyor

Maddi olarak Katkı sağlamak isteyen vatandaşlar Fidan doğrusu yapabiliyor Ancak şu anda hazır olan Fidanlar ücretsiz olarak sahipleniliyor. Geleceğe Nefes Olmak İçin Tıklayınız

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@