Güzel haberi erken verdi! Türk profesör koronavirüsün ilacını buldu

Koronavirüs salgınının Türkiye’de etkili olduğu günden bu yana ekibiyle birlikte laboratuvar çalışmalarına başlayan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, koronavirüsün ilacınının bulunduğunu duyurarak müjdeyi erken verdi.

GÜNDEM 17.04.2020, 00:29 Sema Topbaş
Güzel haberi erken verdi! Türk profesör koronavirüsün ilacını buldu

Koronavirüs salgınının Türkiye’de etkili olduğu günden bu yana ekibiyle birlikte laboratuvar çalışmalarına başlayan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, koronavirüsün ilacınının bulunduğunu duyurarak müjdeyi erken verdi. Geçtiğimiz günlerde 23 Nisan tarihini işaret eden Ovalı, güzel haberi erken verdi ve koronavirüsün ilacının bulunduğunu herkese duyurdu.

Türk Profesör Koronavirüsün İlacını Buldu

Dünya çapında yayılan ve Türkiye’ye de sıçrayan yeni tip koronavirüs salgını günlük yaşamı oldukça olumsuz etkilerken insan sağlığını da doğrudan tehdit ediyor. Virüsün Türkiye’ye sıçradığı ilk günden itibaren ekibi ile beraber laboratuvara kapanarak yoğun bir çalışma temposuna giren Prof. Dr. Ercüment Ovalı herkesi umutlandıran bir açıklama yaptı ve koronavirüsün ilacını bulduklarını duyurdu.

‘İnsanların Hayatından Gün Çalmak İstemedik’

banner32
Prof. Dr. Ovalı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 1 aydır laboratuvarda üzerinde çalıştıkları ilacın ismini 23 Nisan’da açıklayacaklarını ancak ilacın etkisinin büyük olmasından dolayı insanların hayatını kurtarabileceğini ifade etti. ‘İnsanların hayatından gün çalmak istemedik’ diyen Ovalı Acilen ‘Dornaz alfa’nın hastaların tedavisinde klinik testlere alınması gerektiğini belirterek ‘Kahramanlarıma teşekkür ederim’ dedi.

Gözler 23 Nisan’a Çevrilmişti

Türk profesör geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, ekibi ile birlikte laboratuvardaki yoğun çalışmalarının devam ettiğini söylemiş ve 23 Nisan’ı işaret ederek tüm dünyanın bu tarihte çok kısa bir sürede ne kadar büyük bir başarı elde edildiğini göreceğini söylemişti. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@