Hac çıkarma töreninde yürekler ağza geldi

Hz. İsa’nın doğumunun ve vaftiz edilişinin yıldönümü sebebiyle denizden hac çıkarma töreni esnasında bir kişi fenalık geçirdi ve boğulma tehlikesi yaşadı.

Hac çıkarma töreninde yürekler ağza geldi

Hz. İsa’nın doğumunun ve vaftiz edilişinin yıldönümü sebebiyle denizden hac çıkarma töreni esnasında bir kişi fenalık geçirdi ve boğulma tehlikesi yaşadı. İstanbul’da her yıl yapılan denizden hac çıkarma töreni bu yılda gerçekleşti. Ancak bu sefer yürekleri ağza getiren bir olay yaşandı ve denize giren bir kişi fenalık geçirdi. Boğulma tehlikesi geçiren kişi ise dalgıçlar tarafından son anda kurtarıldı.

Fener Rum Patrikanesi’nde Tören Yapıldı

Hristiyan aleminin inancına göre Hz. İsa’nın vaftiz edilişinin ve ayrıca da doğumunun yıldönümünde her yıl olduğu gibi bu sene de İstanbul’da hac çıkarma töreni yapıldı. Fener Rum Patrikanesi’nde de tören yapıldı. Burada dua eden ve mum yakan ziyaretçiler daha sonra ise kortej halinde Fener İskelesi’ne hac çıkarma törenine geldi.

Denizde Fenalık Geçirdi

Fener İskelesi’nde yapılacak olan hac çıkarma törenine ise birçok Hristiyan yarışmacı katıldı. Fener Rum Patriği Bartholomeos, elinde bulunan haçı denize attı ve yarışmacılar da suya atladı. Soğuk havaya aldırış etmeyen yarışmacılar arasında hacı denizden çıkartmak için kıyasıya bir yarış başladı. O esnada ise yarışmacılardan bir tanesi denizin içinde fenalık geçirdi ve boğulma tehlikesi yaşadı. Olayı gören Deniz Polisi ve dalgıçlar anında müdahale ederek fenalık geçiren adamı denizden kıyıya çıkarttı ve hemen müdahale edilerek kalp masajı yapıldı. Ardından da ambulansa alınarak tedavisi yapılan adamın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@