Hakarete uğrayan Esra Albayrak’a sosyal medyadan büyük destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın eşi Esra Erdoğan Albayrak’ı hedef çirkin hakaretlere karşı sosyal medyadan büyük bir tepki gelirken siyasetçiler ve ünlü isimler başta olmak üzere çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Esra Erdoğan Albayrak’ı destekleyen paylaşımlarda bulundu.

GÜNDEM 01.07.2020, 11:52 Sema Topbaş
Hakarete uğrayan Esra Albayrak’a sosyal medyadan büyük destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın eşi Esra Erdoğan Albayrak’ı hedef çirkin hakaretlere karşı sosyal medyadan büyük bir tepki gelirken siyasetçiler ve ünlü isimler başta olmak üzere çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Esra Erdoğan Albayrak’ı destekleyen paylaşımlarda bulundu. 4. çocuklarını kucaklarına alan Esra-Berat Albayrak çiftine yeni doğan bebekleri üzerinden çirkin hakaretler yapıldı. Sosyal medyada hızla yayılan bu çirkin saldırı sonucunda sessiz kalmayan sosyal medya kullanıcıları ahlaksız paylaşımlara tepkilerini çığ gibi gösterdi.

Siyasi Partilerden Destek Mesajları

banner32
Hamza Salih adını verdikleri 4. çocuklarının dünyaya gözünü açmasıyla yeniden anne ve baba olma heyecanını yaşayan Esra-Berat Albayrak çiftine yeni doğan bebekleri üzerinden çirkin ve ahlaksız bazı paylaşımlar geldi. Söz konusu çirkin paylaşımı yapan şahıs güvenlik güçleri tarafından tespit edilerek gözaltına alınırken taraflı tarafsız çok sayıda siyasi partiden Albayrak ailesine destek geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Betül Sayan Kaya, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Muharrem İnce, Fahrettin Altun, Aykut Erdoğdu ve Cemal Enginyurt, CHP İstanbl İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Selahattn Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş gibi çok sayıda siyasetçi bir anne ve yeni doğmuş bir bebeğin siyasete alet edilerek çirkin hakaretlere uğramasını net bir dille kınayarak desteklerini dile getirdi.

Esra Albayrak ve Berat Albayrak

Sosyal Medyadan Büyük Destek

Albayrak ailesine yapılan çirkin saldırının ardından sosyal medyadan da olaya büyük bir tepki geldi. Binlerce kullanıcı #esraalbayrak etiketi altında olaya karşı tepkilerini göstererek kadınlara yönelik her türlü saldırının karşısında olunduğunu bir kez daha gösterdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@