Hakkari'nin beş bölgesinin özel güvenlik bölgesi ilan edildiği açıklandı

Hakkari'nin merkez ve dört ilçesinin sınırlarındaki kırsal bölgelerin özel güvenlik bölgesi ilan edildiği ve bu bölgelere izinsiz girilmesinin yasaklandığı valilik açıklamasıyla vatandaşlara duyuruldu.

GÜNDEM 12.01.2020, 16:21 Şener Koştu
Hakkari'nin beş bölgesinin özel güvenlik bölgesi ilan edildiği açıklandı

Hakkari ilinin merkez, Çukurca, Şemdinli, Derecik ve Yüksekova ilçelerinin sınırlarındaki beş bölgenin kırsal alanlarının 26 Ocak 2020 tarihi saat 23.59.59’a kadar ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edildiği bildirildi. Vatandaşların, özel güvenlik ilan edilen bölgelere izinsiz girmesinin yasaklandığı açıklandı.

Özel Güvenlik İlan Edilen Bölgeler

Kırıkdağ – Buzul – Kandil – Alandüz kırsalı

Oğul – Ceylanlı- Çimenli – Geçimli – Kazan kırsalı

banner32
Molla Hüseyin Tepe ve Süvari Tepe kırsalı

Özpınar Dağ ve Küçükgelka Gölü kırsalı

Akkaya – Çığlı kırsalı

Valilik Açıklama Yaptı

Valilik tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Valilik makamımız tarafından öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, mevcut huzur ve güven ortamını sürdürmek, devletimizi ve milletimizi terörist saldırı ve tehdidinden korumak amacıyla; bölgesinde asayiş ve emniyetin temin edilmesi için ilgili mevzuat kapsamında her türlü önlem alınmaktadır. Bu önlemler çerçevesinde, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince; ilimiz merkez, Çukurca, Şemdinli, Yüksekova ve Derecik ilçe sınırlarında yer alan 5 bölge, 12 Ocak 2020 günü saat 00.00.01’den başlayarak 26 Ocak 2020 günü saat 23.59.59’a kadar özel güvenlik bölgesi ilan edilmiş, vatandaşlarımızın bu bölgelere izinsiz girmesi yasaklanmıştır.”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@