Hangi ilimizde koronavirüs daha yoğun? İşte il il virüs yoğunluk haritası

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan basın açıklamasında ülkemizi de etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını ile ilgili önemli bilgilendirmeler yapıldı. 

GÜNDEM 07.04.2020, 23:15 07.04.2020, 23:24 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Hangi ilimizde koronavirüs daha yoğun? İşte il il virüs yoğunluk haritası

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan basın açıklamasında ülkemizi de etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını ile ilgili önemli bilgilendirmeler yapıldı. Bakan Koca, koronavirüsün Türkiye genelindeki yayılımını gösteren bir harita paylaştı ve haritada il il virüsün yoğun olduğu bölgeler gösterildi.

İl İl Koronavirüs Yoğunluk Haritası

Bakan Koca yaptığı açıklamasında, koronavirüsün Türkiye’deki yoğunluk haritasına değindi. Bölge bölge virüsün yoğun olduğu bölgeleri belirten Bakan Koca, Türkiye genelindeki dağılıma göre, İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Sakarya ve Zonguldak’ta virüsün daha yoğun görüldüğünü ifade etti. 

Yoğunluğun Fazla Olduğu 6 İle Dikkat Çekti

Türkiye geneline yayılmış olan koronavirüs salgını ile ilgili önemli bilgiler paylaşan Bakan, özellikle de harita üzerinden gösterdiği 6 ile dikkat çekti. Haritada bölge bölge yoğunluğu gösterilen İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Sakarya ve Zonguldak’ta virüs dağılımının yoğun olduğunu belirten Sağlık Bakanı, Ankara’dan mahalle mahalle hatta sokak caddelerine kadar yoğunluğunun nerede olduğunu gösteren ve nasıl takip edildiğini örnekleyen tabloyu kameralar karşısında gösteren Koca, Türkiye’deki genel vaka sayılarına ve ölüm oranına da değindi.

Türkiye’deki Son Durum

Koronavirüs gündemli Bilim Kurulu sonrasında açıklama yapan Sağlık Bakanı, son 24 saat içinde yaşanan gelişmeleri canlı yayında aktardı. Son 24 saat içinde 76 kişinin daha hayatını kaybettiğini belirten Bakan, 256 kişinin daha hastalığı yenerek sağlığına kavuştuğunu ifade etti. Türkiye’deki toplam vaka sayısının 34 bin 109’a yükseldiğini söyleyen Koca, virüsün gücünü temastan aldığını bir kez daha hatırlatarak virüse bu fırsatı tanımamak gerektiğini belirterek bir kez daha ‘Evde kal’ çağrısı yaptı.

Aşağıda Türkiye genelindeki koronavirüs yoğunluk haritasını görebilirsiniz.

Aşağıda İstanbul genelindeki koronavirüs yoğunluk haritasını görebilirsiniz

Aşağıda Ankara genelindeki koronavirüs yoğunluk haritasını görebilirsiniz

Aşağıda İzmir genelindeki koronavirüs yoğunluk haritasını görebiliriniz

Aşağıda Kocaeli genelindeki koronavirüs yoğunluk haritasını görebilirsiniz

Aşağıda Sakarya genelindeki koronavirüs yoğunluk haritasını görebilirsiniz

Aşağıda Zonguldan genelindeki koronavirüsharitasını görebilirsiniz


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@