Hastanede fuhuş iddiası tüm şehri ayağa kaldırdı

Isparta Devlet Hastanesi’nin kullanılmayan eski binası içerisinde fuhuş yapıldığını ve bu binayı madde bağımlılarının kullandığını iddia eden vatandaşlar, önlem alınması konusunda yetkililere çağrıda bulundu.

Hastanede fuhuş iddiası tüm şehri ayağa kaldırdı

Isparta Devlet Hastanesi’nin kullanılmayan eski binası içerisinde fuhuş yapıldığını ve bu binayı madde bağımlılarının kullandığını iddia eden vatandaşlar, önlem alınması konusunda yetkililere çağrıda bulundu. Isparta’da yeni yapılan şehir hastanesinin ardından devlet hastanesi buraya taşınmış ve eski devlet hastanesinin olduğu bina da atıl bir şekilde kalmıştı. Son zamanlarda madde bağımlılarının kullanmaya başladığı bina vatandaşları tedirgin etmeye başladı. Gündüz vakti binanın içine giren vatandaşlar, madde bağımlılarının yanı sıra üst katın yatak odası gibi yapıldığını gördü. Ayrıca hastanede binlerce kişinin arşivinin durduğunu ve kullanılabilir durumda pek çok tıbbi malzeme olduğu da görüldü.

Mahalleli Şikayetçi Oldu

Madde bağımlılarının ve tanınmayan kişilerin binaya girip çıktığını gören ve bu durumdan rahatsız olan vatandaşlar durumu yetkililere bildirerek şikayetçi oldu. Hastanenin yer aldığı Doğancı Mahallesi’nin Muhtarı Ali Divarcı da konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Hastanenin içerisinde uyuşturucu madde kullanıldığını doğrulayan Divarcı, durumu yetkililere bildirdiklerini ve bu şikayet sonrasında ön kapının kilitlendiğini söyledi. Yakın zamanda binanın etrafının tel örgü ile çevrileceğinin de kendisine söylendiğini ifade etti.

Resmen Fuhuş Yuvası Olmuş

Hastanenin içerisine gündüz vakti girdiklerini ve gördükleri manzara karşısında büyük şok yaşadıklarını söyleyen Ali Divarcı, üst kata yatak konduğunu ve adeta bir yatak odası süsü verildiğini ve burada fuhuş yapıldığını iddia etti. Etrafta ise içki şişelerinin yanı sıra çok sayıda kullanılabilir tıbbi malzemenin olduğunu da söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@