Heybeliada’daki orman yangını kontrol altına alındı

İstanbul Heybeliada’da çıkan orman yangınına karadan ve havadan müdahale eden ekipler, yangını kontrol altına almayı başardı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’de Heybeliada’ya geçerek yangın bölgesinde incelemelerde bulunacak.

GÜNDEM 12.07.2020, 22:59 Şener Koştu
Heybeliada’daki orman yangını kontrol altına alındı

Heybeliada’da çıkan orman yangını ile ilgili bir açıklama yapan İstanbul Valiliği, Heybeliada’daki orman yangınının saat 19.45 itibariyle kontrol altına alındığı ve yangınla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığı bilgisine yer verdi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’de yangınla ilgili başlatılan geniş çaplı soruşturma neticesinde 3 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Yangın 17.33’te Çıktı

Yetkililer, Heybeliada’daki orman yangınının saat 17.33’te çıktığını ve saat 17.36 itibariyle yangına müdahale edildiğini açıkladı. Yangının kontrol altına alınarak söndürülmesi için 2 uçak, 5 helikopter, 6 arazöz ile yangına karadan ve havadan müdahale edilirken, personel sıkıntısı yaşanmaması için yangın bölgesine 40 personel daha sevk edildi.

Orman Bakanı Paylaşımda Bulundu

banner32
Heybeliada’daki yangının ardından twitter hesabından paylaşımda bulunan Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, “Ekiplerimiz, yangının yerleşim yerine sıçramadan kontrol altına alınması için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Saat 17.33 itibariyle çıkan yangına saat 17.36 itibariyle ilk müdahale yapıldı. Yangına 2 uçak, 6 helikopter ve diğer bölgelerimizden takviye edilen 17 arazöz ile birlikte toplam 21 arazöz ile müdahale edildi. Bizde yangın bölgesine geçiyoruz.” ifadelerine yer verdi.   

3 Gözaltı

Heybeliada’daki orman yangınının ardından adaya ulaşım sağlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları İşletmesi ve özel sektöre ait teknelerin adaya girmesine geçici süre yasak getirildi. Özel sektöre ait tekneler ile şehir hatları şu an sadece Büyükada’ya yolcu taşımacılığı yapıyor. 5 hektar alanın hasar gördüğü yangın kontrol altına alındı. Ekipler tarafından yürütülen soğutma çalışmaları sürüyor. Heybeliada yangınıyla ilgili 3 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.    

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@