Hulusi Akar merak edilenleri açıkladı Türkiye Suriye’den ne zaman çıkacak

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye’nin Kuzeyinde İdlib’de bulunan Türk askerinin durumu hakkında bilgi verdi. Herkesin merak ettiği soru olan Türkiye’nin Suriye’den ne zaman çıkacağı sorusunu da yanıtlayan Akar, gündeme dairde önemli açıklamalarda bulundu.

Hulusi Akar merak edilenleri açıkladı Türkiye Suriye’den ne zaman çıkacak

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye’nin Kuzeyinde İdlib’de bulunan Türk askerinin durumu hakkında bilgi verdi. Herkesin merak ettiği soru olan Türkiye’nin Suriye’den ne zaman çıkacağı sorusunu da yanıtlayan Akar, gündeme dairde önemli açıklamalarda bulundu. Anayasa yapılacağını, meşru bir seçim yapılacağını ve meşru bir yönetim olacağını bununla birlikte demokrat bir devlet olacağını ve herkesin yerini alacağını bu şekilde Türkiye’nin de yerini alacağını belirten Hulusi Akar, Türkiye’nin bir NATO üyesi olduğunu ve eksen kayması gibi bir durumun söz konusu olmadığını aktardı.

Türkiye Suriye’den Ne Zaman Çıkacak?

CNN Türk’te canlı yayına konuk olan ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, herkesin merak ettiği Türkiye’nin Suriye’den ne zaman çıkacağına dair soruya da yanıt verdi. Bölgede anayasa yapılacağının, meşru bir seçim yapılacağının ve meşru bir yönetim olacağının bunun ardından da demokrat bir devlet olacağını bunun ardından herkesin yerini alacağını ve Türkiye’nin de bu şekilde yerini alacağını söyledi.

Soçi Mutabakatının Arkasındayız Dedi

Soçi Mutabakatının arkasındayız diyen Akar, tarafları da Soçi Mutabakatına uymaya davet etti. Türkiye’nin Rusya ile görüşmelerinin devam edeceğini belirten Bakan Akar, birliklerimizi sevk ederek gerekirse zor kullanarak ateşkesi sağlayacağız diyerek bu konuda Türkiye’nin ne kadar kararlı olduğunun bir kez daha altını çizdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@