İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan DEAŞ'lı teröristlerin iadesi ile ilgili yeni açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir son dakika açıklaması yaparak ülkelerine iade edilen DEAŞ'lı teröristler hakkında konuştu. Soylu 11 Fransız vatandaşı teröristin de Aralık ayının hemen başında Fransa'ya iade edileceğini dile getirdi.

GÜNDEM 28.11.2019, 12:36 Melek Eren
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan DEAŞ'lı teröristlerin iadesi ile ilgili yeni açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İzmir'de düzenlenen “Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum” konulu  çalıştayda Suriye'nin kuzeyindeki gelişmeler ve ülkelerine iade edilen DEAŞ'lı  teröristler hakkında önemli açıklamalar yaptı. Bakan Süleyman Soylu Aralık ayının başında 11 Fransız vatandaşı teröristin de ülkelerine iade edileceğini söyledi.

Ülkelerine dönen Suriyeli sayısı 370 bin oldu

Süleyman Soylu açıklamasında şu an için ülkelerine dönen Suriyeli sayısının 370 bin olduğunu belirtirken bazı kesimlerin bunu yeterli bulunmayacağını ama önemli olanın bu akışın bir şekilde vücut bulmuş olması olduğunu dile getirdi. Türkiye'nin çok ciddi bir düzensiz göçmen baskı altında olduğunu belirten İçişleri Bakanı Soylu bu durumun giderek arttığını ifade ederek, 2016 ve 2017 yıllarında 175 bin olan düzensiz göçmen şu anda 420 bin ile 430 bin arasında olduğunu dile getirdi.

11 terörist daha ülkesine iade edilecek

İçişleri Bakanlığı Süleyman Soylu Barış Pınarı Harekatı sırasında Suriye'nin kuzeyinde yakalanarak Türkiye'ye getirilen teröristler hakkında da konuştu. Yabancı teröristlerin ülkelerine gönderilmeye devam ettiğini belirten Süleyman Soylu, Fransa vatandaşı 11 teröristin de Aralık ayının hemen başında ülkelerine iade edileceklerini söyledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@