İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Ekrem İmamoğlu'na sert yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde İBB başkanı Ekrem İmamoğlu ile arasında başlayan tartışma sonrasında çarpıcı açıklamalar yaptı.

GÜNDEM 05.11.2019, 11:42 05.11.2019, 12:58 Melek Eren - melek.eren@canlihaber.com
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Ekrem İmamoğlu'na sert yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve İBB başkanı Ekrem İmamoğlu arasında geçtiğimiz günlerde görevden alınan HDP’li belediye başkanları üzerinden tartışma başlamıştı. Süleyman Soylu Ekrem İmamoğlu’nun Türkiye'yi Avrupa'ya şikayet ettiğini hatırlatarak, ‘ahmak’ ifadelerini kullanmıştı. Süleyman Soylu'ya yaptığı bir açıklamayla yanıt veren Ekrem İmamoğlu ise; ‘önce lafa bakarım laf mı diye Sonra söyleyene bakarım adam mı diye’ ifadelerini kullanmıştı. Ekrem İmamoğlu’nun bu çıkışı üzerine Süleyman Soylu'dan sert yanıt geldi.

Bu ülkeyi PKK'lılar ve HDP’liler şikayet eder

Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, Türkiye'ye genellikle Avrupa'ya şikayet edenlerin PKK'lılar ve HDP’liler olduğunu belirterek, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı bu davranışını akıl kârı olmadığını söyledi. Terör örgütü DEAŞ mensuplarının ülkelerine gönderilmesi ile ilgili de konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; Avrupa ülkelerinin ne dediğinin çok önemli olmadığını ne olursa olsun teröristleri ülkelerine geri göndereceklerini ve nasıl göndereceklerini de bildiklerini söyledi.

Teröristleri kabul etmek istemediler

Türkiye'de yakalanan ve cezaevinde bulunan DEAŞ mensubu teröristlerin ülkelerine gönderilmesi gündeme gelmişti. Birçok Avrupa ülkesinden çok sayıda terörist şu anda Türkiye'de cezaevlerinde tutuklu bulunuyor. Avrupa ülkeleri teröristleri vatandaşlıktan çıkararak ülkelerine geri almak istemiyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü