İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan olay yaratacak açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD’nin destek verdiği ve Beyaz Saray’a çağrılacağı iddia edilen Mazlum Kobani ve Selahattin Demirtaş hakkında çok önemli açıklamalar yaptı.

GÜNDEM 22.11.2019, 12:45 22.11.2019, 15:43 Melek Eren
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan olay yaratacak açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu alınan güvenlik önlemleri sayesinde son aylarda Türkiye’ye terörist sokulmadığını belirterek, terörle mücadeledeki başarıyı anlattı. ABD’nin destek verdiği Mazlum Kobani hakkında da konuşan Bakan Soylu, Kandil ve HDP’nin bu teröristi sahiplenmediğini, ancak ABD’nin legalleştirmeye çalıştığını dile getirdi. 

Aralarında çekişme var 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamasının devamında Kandil ve terörist Mazlum Kobani arasında bir çekişme olduğunu belirterek, Kandil’in Selahattin Demirtaş’a yönelik bir koruması olduğunu, Apo noktasında bir çatışma yaşadıklarını dile getirdi. Ayrıca Bakan Soylu, terörist Mazlum Kobani ABD ile görüştüğü İçin Kandil’in ve HDP’nin sahiplenmediğini ancak ABD’nin ısrarla legallelştirneye çalıştığını dile getirdi.

Afrin’de zor durumda bırakmaya çalıştılar 

Kandil’in ABD tarafından legalleştirilmeye çalışılan bu teröristin üstüne atlaması gerektiğini ancak yapmadıklarını belirten Bakan Soylu, Afrib harekatı sırasında termr örgütünün unsurlarını çektiğini ve Mazlum Kobani’yi yalnız bıraktığını dile getirdi. Kandil’in aracının Mazlum Kobani’yi yıkmak olduğunu belirten Soylu, hem örgüt içinde hem de kamuoyunda YPG’yi yönetemediği gibi bir değerlendirme oluşturmaya çalıştıklarını dile getirdi. 

Demirtaş’a yatırım yapıyorlar 

Örgüt içinde yaşanan iç çatışma ve çekimle ortamında Selahattin Demirtaş, Apo ve onun türevlerinin söz konusu olduğunu belirten Soylu, ilk defa bir terör örgütünün bir devlet kontrolüne girdiğini ve ABD tarafından yönetildiğini ifade etti. Soylu ayrıca Kandil’in Denirtaş’ı hazırladığını ve ona yatırım yaptığını ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@