İçişleri Bakanlığı Kapan-2 Amanoslar Operasyonu'nun başladığını duyurdu

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Hatay'da Amanos dağlarında 585 jandarma, polis ve güvenlik korucusunun katılımı ile Kapan-2 Amanoslar Operasyonu’nun başlatıldığı duyuruldu. Operasyonların amacı terör örgütünün bölgedeki kış yapılanmasını engellemek ve terör unsurlarını yok etmek.

İçişleri Bakanlığı Kapan-2 Amanoslar Operasyonu'nun başladığını duyurdu

İçişleri Bakanlığı bir son dakika açıklaması yaparak Hatay'da jandarma komando, jandarma özel harekat ve polis özel harekat ile güvenlik korucu timlerinin katılımı ile Kapan-2 Amanoslar Operasyonu'nun başlatıldığını duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada operasyonda 585 personelin katıldığı ifade edildiği nokta

Kıran operasyonlarının devamı olacak

banner32
Yazılı bir açıklama yapan İçişleri Bakanlığı kıran operasyonlarının devamı olarak kalan teröristleri etkisiz hale getirmek, barınma alanları arasında geçişleri engelleyerek takviye edilmelerini önlemek amacıyla Hatay İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Hatay'da 'Kapan-2 Amanoslar Operasyonu’nun başlatıldığını bildirdi. Operasyonun zorluğu arazi ve hava şartlarına rağmen devam ettiğinin belirtildiği açıklamada jandarma komando, jandarma özel harekat timlerinin yanı sıra polis özel harekat ve güvenlik korucu timlerinin de operasyona katıldığı, toplam 585 personelin görev yaptığı ifade edildi.

3 odalı bir sığınak ele geçirildi

İçişleri Bakanlığı açıklamasının devamında operasyon kapsamında bölgede bölücü terör örgütüne ait üç odalı bir sığınak ile gıda ve yaşam malzemelerinin saklandığı 3 deponun tespit edildiği bildirildi. Söz konusu sığınak ve depolarda ele geçirilen 1 adet patlamaya hazır el yapımı patlayıcı ve çok miktarda gıda ve yaşam malzemesinin yerinde imha edildiği belirtilirken sığınaklar civarında ve teröristlerin bulunacağı bölgelerde kapsamlı arama çalışmalarının başlatıldığı operasyonların devam ettiği dile getirildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@