İdlib’de roketli saldırı! 2 askerimiz şehit 1 askerimiz yaralı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’ne düzenlenen roketli saldırı sonucunda 2 askerimizin şehit olduğu duyuruldu.

GÜNDEM 19.03.2020, 23:37 19.03.2020, 23:56 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
İdlib’de roketli saldırı! 2 askerimiz şehit 1 askerimiz yaralı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’ne düzenlenen roketli saldırı sonucunda 2 askerimizin şehit olduğu duyuruldu. Rakidal grupların yaptığı saldırı sonucunda 2 askerimiz şehit olurken 1 askerimizin de yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Açıklama

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde radikal gruplar tarafından yapılan roketli saldırı sonucunda 2 kahraman askerimizin şehit olduğu 1 kahraman askerimizin de yaralandığı duyuruldu. Bölgede TSK unsurları tarafından tespit edilen hedeflerin derhal ateş destek vasıtaları ile ateş altına alındığı ve saldırıya misliyle karşılık verildiği belirtildi. Açıklamada, şehitlerimize Allah'tan rahmet yakılarına ve Türk Milleti'ne baş sağlığı dilenirken yaralanan askerimize acil şifalar dilendi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Başsağlığı Mesajı Yayınladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib'de şehit düşen 2 kahraman askerimiz için başsağlığı mesajı yayınladı. Hulusi Akar Bakanlığın Teitter hesabından paylaştığı mesajda, 2 askerimizin İGAB'da radikal gruplar tarafından düzenlenen roketli saldırı sonucunda şehit olduğunu belirterek kahraman şehitlerimize şahsı ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet ailesine ve Milletimize başsağlığı dilediğini ifade etti. 

Şehitlerimizin İsimleri Açıklanmıştı

İslib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde 19 Mart 2020 tarihinde radikal gruplar tarafından düzenlenen roketli saldırı sonucunda şehit düşen askerlerimizin isimleri açıklanmıştı. Acı haberi veren Sivas Valiliği Sivaslı şehidimiz Ramazan Nayir'in şehadetini duyurmuş ve acılı ailesi ile Türk Milletine baş sağlığı dilemişti. Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'da Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Piyade Uzman Onbaşı Oğuzhan Taş'ın şehit olduğunu duyurmuş ve ailesi ile Türk Milletine başsağlığı dilemişti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@