İdlib’den acı haber: 1 askerimiz şehit düştü, 2 askerimiz yaralandı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İdlib’de zırhlı ambulans aracına düzenlenen saldırıda 1 askerimizin şehit düştüğü, 2 askerimizin yaralandığı bilgisine yer verildi.

GÜNDEM 06.06.2020, 14:11 Şener Koştu
İdlib’den acı haber: 1 askerimiz şehit düştü, 2 askerimiz yaralandı

Suriye’nin İdlib kentinde zırhlı ambulans aracına düzenlenen saldırı ile ilgili açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı, “İdlib kentinde 5 Haziran 2020 tarihinde zırhlı ambulans aracına düzenlenen saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit düşmüş, iki silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede belirlenen hedefler ateş destek vasıtalarımızla hiç vakit kaybetmeden ateş altına alınmış ve teröristlere gerekli karşılık verilmiştir.” ifadelerine yer verdi. Terör saldırısında şehit düşen askerimizin Piyade Uzman Onbaşı Ercan Zengin olduğu ve şehidimizin acı haberinin ailesine verildiği bildirildi.   

Şehidin Acı Haberi Ailesine Ulaştı

Zırhlı ambulans aracına teröristler tarafından düzenlenen hain saldırıda Piyade Uzman Onbaşı Ercan Zengn şehit düştü. Samsunlu olan şehidimizin acı haberi yetkililer tarafından Samsun’un İlkadım ilçesinde oturan ailesine verildi. Samsun’a bir hafta içerisinde ikinci defa şehit ateşi düştü. Geçtiğimiz günlerde de polis memuru Atakan Arslan’ın şehadet haberi Samsun’a ulaşmıştı.

Cumhurbaşkanı Oktay Başsağlığı Mesajı Yayımladı

İdlib’de şehit düşen askerimiz için twitter hesabından başsağlığı mesajı yayımlayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Bölgede huzur ve güvenliği sağlamak için görev yapan Mehmetçiğimize düzenlenen hain saldırıda 1 askerimiz şehit düşmüştür. Şehit düşen kahraman askerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.” dedi.

Bakan Koca’da Başsağlığı Diledi

İdlib’de şehit düşen askerimiz için twitter hesabından başsağlığı mesajı yayımlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Suriye’nin İdlib kentinde zırhlı ambulans aracına düzenlenen hain saldırıda 1 askerimizin şehit düştüğünü ve 2 askerimizin yaralandığını büyük bir üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunmaktayız. Şehidimizin ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Saldırıda yaralanan askerlerimizin hizmetindeyiz.” ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu’da Başsağlığı Mesajı Yayımladı

İdlib’de şehit düşen askerimiz için twitter hesabından başsağlığı mesajı yayımlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Suriye’nin İdlib kentinde zırhlı ambulans aracına düzenlenen hain saldırıda şehit düşen askerimize Allah’tan rahmet, saldırıda yaralanan 2 askerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.” dedi.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@