İl Sağlık Müdürlerini uyaran Sağlık Bakanı Koca izole olmazsak şansımız sıfır

İl Sağlık Müdürleri ile bir görüşme yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs salgınına karşı izole olmazsak şansımızın sıfır olduğunu ifade etti.

İl Sağlık Müdürlerini uyaran Sağlık Bakanı Koca izole olmazsak şansımız sıfır

İl Sağlık Müdürleriyle video konferans yöntemiyle bir araya gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede birbirleriyle temas halinde olanların izole altına alınmadığı sürece virüse karşı şansımızın sıfır olduğunu ifade ederek sağlık görevlilerinin koruyucu maske ve ekipmanları konusunda kesinlikle sorun yaşanmaması gerektiğine özellikle vurgu yaptı. 

Toplantı 3 Saat Sürdü

Video konferans görüşmesine dair bir açıklama yapan Sağlık Bakanlığı, dün gece saat 22.30 civarında başlayan video konferans görüşmesinin 3 saat sürdüğünü ve toplantıda koronavirüs salgınına karşı mücadelede il bazında yürütülen faaliyetlerin değerlendirildiğini ifade etti. Ayrıca toplantı sürecinde hastaların sağlık durumları, tedavi süreçleriyle ilgili protokoller, yoğun bakımlardaki doluluk oranları ile mevcut gereksinimlerde değerlendirildi. 

 Hızlı Hareket Etmeliyiz

Video konferans görüşmesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın üzerinde durduğu en önemli konulardan biride testi pozitif çıkan vakaların temas ettiği çevrelerin mümkün olduğunca hızlı bir şekilde taranması gerektiği oldu. Ayrıca tanı konması ve tedavi süreci ile ilgili kesinlikle gecikme yaşanmaması gerektiği de Bakan Koca tarafından dile getirildi.

Sağlık Görevlilerinin Güvenliği Sağlanmalı

Sağlık görevlilerinin çalışma ortamlarında güvenliğinin sağlanması gerektiği hususuna da değinen Sağlık Bakanı Koca, "Sağlık görevlilerimizin koruyucu maske ve ekipmanları hususunda kesinlikle bir sıkıntı yaşanmamalıdır. Servislerin kapasitesinin nasıl artıralacağının yolları aranmalı, yoğun bakım yatakları daha reel hale getirilmeli ve sağlık durumları riskli olarak değerlendirilen hastaların tedavilerine yoğun bakım sürecinde devam edilmesine özen gösterilmelidir." dedi.  

Yorumlar (0)
17°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:31
Güneş 05:27
Öğle 13:07
İkindi 17:06
Akşam 20:37
Yatsı 22:24
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@