İlçeye giren araçlardan ayak bastı parası alan belediyeye tepki büyüyor

Düziçi Belediye Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda ilçeye giren araçlardan makbuz karşılığında 5 TL ile 25 TL aralığında işgaliye parası alınıyor.

GÜNDEM 03.01.2020, 14:29 Şener Koştu
İlçeye giren araçlardan ayak bastı parası alan belediyeye tepki büyüyor

Osmaniye’ye bağlı Düziçi ilçesinde belediye meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda ilçeye giren TIR, minibüs, kamyon ve doblo tarzı araçlar ile taksilerden işgaliye parası olarak 5 TL ile 25 TL arasında para alınmasına şoförler tepki gösterdi.

Karar 5 Aralık’ta Alındı

5 Aralık tarhinde toplanan Düziçi Belediyesi meclis üyeleri oy çokluğu ile ilçeye giriş çıkış yapan araçlardan 5 TL ile 25 TL aralığında işgaliye parası alınmasına karar verdi. Bu ilginç karara ilçeye giriş çıkış yapan şoförlerden tepki geldi.

Ücret Tarifesi Aracın Tonajına Göre Değişiyor

Belediye meclis kararına istinaden ilçeye giren TIR’lardan 25 TL, kamyonlardan 20 TL, 50 NC transit türü araçlardan 15 TL, doblo türü hafif ticari araçlardan 10 TL, taksi türü araçlardan ise 5 TL işgaliye parası alınıyor. Belediye meclis kararının uygulanması için ilçe merkezi girişine zabıta kontrol noktası kuruldu. Görevli zabıtalar makbuz karşılığında ilçeye giren araçlardan işgaliye ya da ayak bastı ücreti alıyor.

Şoförler Tepkili

Düziçi Belediyesi meclis kararına tepki gösteren bir ilaç firması mümessili, “İlçeye girerken 15 TL para ödedim. Bu uygulama belediyeye hiç yakışmamış. Yıllardan beri Düziçi’ne gider gelirim. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştım. İlaç dağıtarak Düziçi’ne hizmet verdiğimiz halde böyle bir uygulamaya maruz kalıyoruz. Tek temennimiz bu yanlıştan bir an evvel dönülmesi.” dedi.

Belediye Başkanından Bir Açıklama Yok

Yakıt parasının zor çıktığını ifade eden bir esnaf ise bu yanlış uygulamadan bir an evvel dönülmesini istedi. CHP’li Belediye Başkanı Dr. Alper Öner ise belediye meclisi tarafından alınan işgaliye parası kararıyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@