İlik nakli bekleyen küçük Emir hayata tutunmak istiyor

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yaşayan Küçük Emir'e bağışıklık sistemini çökerten 'Ağır kombine immün yetmezliği' tanısı kondu. Küçük Emir, hayata tutunmak için ilik nakli bekliyor.

GÜNDEM 01.08.2020, 12:48 Şener Koştu
İlik nakli bekleyen küçük Emir hayata tutunmak istiyor

Küçük Emir, daha birkaç aylıkken yüksek ateş şikayetiyle ailesi tarafından Mardin Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Mardin, Diyarbakır ve Adana'da tedavi gördükten sonra Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilen Küçük Emir'e tahİlil ve tetkikler neticesinde 'Ağır kombine immün yetmezliği' ve 'İnflamatuvar bağırsak hastalığı' ile yüzde 95 işitme kaybı tanısı kondu. 

Yurt Dışından İlik Tarandı

banner32
Küçük Emir, ağızdan besin alamıyor. Sağlığına kavuşması için yurt dışından ilik taraması yapılan Küçük Emir için yurt dışından ilik taraması yapıldı. Küçük Emir'e Amerika, İsrail ve Kıbrıs'ta ilik nakli yapılabilmesi için uygun donör bulundu. İsrail'de bulunan donörden sağlık problemlerinden dolayı sonuç alınamazken, Amerika ve Kıbrıs'ta bulunan donörlerde herhangi bir gerekçe belirtmeden sistemden çıktı. Bu gelişmelerden sonra ailenin yurt dışından beklediği müjdeli haber gelmedi.  

Çocuğumuzun Sağlığına Kavuşması Tek İsteğimiz

Bir yıldır ilik nakli beklediklerini ifade eden anne Sevim Aydın, "Emir'in kemoterapi ilaçlarını evde kullanmak zorunda kalıyoruz. Oğlumuzun sağlığına kavuşması için şimdilik beklemekten başka bir çaremiz yoktur. İyi yürekli insanlarımızdan yardım bekliyoruz. İliğin bir an evvel bulunarak çocuğumuzun sağlığına kavuşmasını istiyoruz. Şu anda dört gözle müjdeli bir haber bekliyoruz." dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@