İmama küsen cemaat kıraathane önünde namaz kıldı

Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde imamla tartışan cemaat, cami yerine kıraathane önünde namaz kıldı. 

GÜNDEM 27.06.2020, 14:43 Sinem Ramazanoğlu
İmama küsen cemaat kıraathane önünde namaz kıldı

Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde imamla problem yaşayan mahalle halkı yatsı namazını cami yerine kıraathane önünde kıldı. Yaşadıkları sorunu İlçe Müftülüğü'ne bildiren mahalle halkı, imam değişene kadar namazı kıraathane önünde kılacaklarını belirtti.

Kıraathene önünde namaz kılındı

banner32
Sakarya’nın Kaynarca ilçesine bağlı Müezzinler Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, caminin imamıyla yaşadıkları bir sorun yüzünden camiye gitmeme kararı aldı. Tüm mahalleli bir olup yatsı namazını kıraathane önünde birlikte kıldı. Mahalle muhtarı Saffet Kansu, caminin imamı ile yaşadıkları sorunu İlçe Müftülüğü’ne bildirdiklerini, caminin imamı değişene kadar camiye gitmeyeceklerini ve namazları kıraathane önünde kılacaklarını söyledi. 

Mahalleli imama küs

Sakarya’nın Kaynarca ilçesine bağlı Müezzinler Mahallesi'nde bulunan cami imamı ile yaşadıkları sorundan bahseden Muhtar Saffet Kansu, "Köyümüz halkı ve ihtiyar heyeti olarak imamdan memnun değiliz, imamıza küstük. Bu sebepten dolayı imamımızla ilgili gerekli müracaatları Müftülük ve diğer makamlara yaptık. Bu akşamdan itibaren karar alıp kıraathane önünde toplanıp, burada namaz kılacağız. İmam değişene kadar burada namaz kılmayı düşünüyoruz" açıklamasında bulundu.

"Hocanın buradan alınmasını istiyorum"

İmamın kendilerine kötü davrandığını iddia eden Halil İbrahim Gül, "Ben cuma günü namaz kılmak için camiye gittim. Yanımda yaşlı bir arkadaş daha vardı, ona uygunsuz laflar etti. O yüzden ben o camiye gidip o hocanın arkasında namaz kılmam dedim. Bir daha da gitmiyorum zaten, hocanın buradan alınmasını istiyorum" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@