İmamoğlu ‘dan "Birlikte başaracağız" kampanyası! Varlıklı aileler sıkıntı çeken ailelere yardım edecek

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yaşanan zorlu süreçte yeni bir kampanya başlattığını, "Hesap numaralarımızı paylaşıyoruz, varlıklı aileler ile sıkıntı çeken aileler arasında köprü olacağız. Bize her türlü yardımı ulaştırabilirler" sözleriyle duyurdu.

GÜNDEM 30.03.2020, 12:15 Sinem Ramazanoğlu
İmamoğlu ‘dan "Birlikte başaracağız" kampanyası! Varlıklı aileler sıkıntı çeken ailelere yardım edecek

Koronavirüsle mücadele kapsamında birçok kişinin maddi açıdan sıkıntı yaşamasına istinaden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’dan bir kampanya geldi. İmamoğlu başlattığı kampanyayı, "Hesap numaralarımızı paylaşıyoruz, varlıklı aileler ile sıkıntı çeken aileler arasında köprü olacağız. Bize her türlü yardımı ulaştırabilirler" sözleriyle duyurdu.

"Varlıklı aileler ile sıkıntı çeken aileler arasında köprü olacağız"

banner32
"Birlikte başaracağız" sloganıyla başlattıkları kampanya hakkında açıklama yapan İBB Başkanı İmamoğlu, "Birlikte Başaracağız kampanyasını 39 ilçe belediyemizle dayanışma içinde götüreceğiz. Vatandaşlarımızdan, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için ayni ve nakdi yardım bekliyoruz. Bugün itibariyle birlikte başaracağız diyerek vatandaşı da bu sürecin içine katarak, hesap numaralarımızı paylaşıyoruz, varlıklı aileler ile sıkıntı çeken aileler arasında köprü olacağız. Yardımsever halkımız gerekli bilgilere, birliktebasaracagiz.ibb.gov.tr sitesinden ulaşabilir. Bize her türlü yardımı ulaştırabilirler" şeklinde konuştu.

"İstanbul'un yüzde 60'ı tehlike altında"

İBB Başkanı İmamoğlu, açıklamasının devamında yaşanan koronavirüs salgınının büyüklüğüne değinerek, "İstanbul'un yüzde 60'ı tehlike altında. Kent nüfusunun yüzde 15'i dışarı çıksa, 2.5 milyon kişi eder. Sokağa çıkma yasağı Türkiye çapında olmayabilir ama İstanbul'da olmalı. Hava biraz iyileşince insanlar bir şekilde dışarıya çıkıyor" açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@