İmamoğlu Seçim Vaadini Hayata Geçirdi! Onlar İçin Ulaşım Ücretsiz

İBB Başkanı İmamoğlu' seçim zamanında vermiş olduğu sözü tuttu 4 yaş ve altındaki çocukların annelerine ücretsiz ulaşım kartı verilmesi için İBB Meclisi'nden onaylandı. İstanbul'da 1 milyon 160 bin çocuğun annelerine, ücretsiz ulaşım kartı sağlanacak.

GÜNDEM 17.07.2020, 21:38 Kadir Kurtay
İmamoğlu Seçim Vaadini Hayata Geçirdi! Onlar İçin Ulaşım Ücretsiz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu seçim öncesinde vermiş olduğu o sözü tuttu ve hayata geçiriyor. Daha önce de sosyal devlet olmanın önemine vurgu yapan İmamoğlu, yerel seçim öncesinde söz vermiş olduğu annelere ücretsiz ulaşım kartı yerine getiriyor.

İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürlüğü' Başkan İmamoğlu' seçim zamanında vermiş olduğu 4 yaş ve altındaki çocukların annelerine ücretsiz ulaşım kartı vermek üzere hazırladığı teklif, 16 Ocak 2020 tarihli İBB Meclis oturumunda gündeme gelmişti.

banner32
İmamoğlu Seçim Vaadini Hayata Geçirdi! Onlar İçin Ulaşım Ücretsiz

AK Parti- MHP grubunun çoğunlukta olduğu İBB Meclisi'nde Sayıştay'dan olumlu görüş alınması şartıyla annelere ücretsiz kart verilmesi teklifi uygun görülmüştür

İmamoğlu Seçim Vaadini Hayata Geçirdi! Onlar İçin Ulaşım Ücretsiz

İBB yönetimi Sayıştay Başkanlığına yazı gönderdi. Sayıştay'dan gelen görüş yazısında kamu kurum veya kuruluşlarına istişari mahiyette bir görüş bildirme görevlerin olmadığı, bu konu hakkında görüş verilemeyeceği bildirildi.

Belediye bütçesinden karşılanma yapılacak

Sayıştay yazısından sonra konu 17 Temmuz tarihli meclis oturumuna geldi. Alakalı komisyonlar tarafından hazırlanan rapor, 4 yaş ve altında olan çocukların annelerine ücretsiz ulaşım kartı verilmesi ve toplu taşıma kuruluşların ücretsiz olarak taşıma sebebiyle uğradıkları kayıpların belediye bütçesinden karşılanmasına Sayıştay kanununda belirtilen usulün belediye yönetimi tarafından izlenmesi şartıyla uygun görüldü. Karar oybirliğiyle kabul edildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@