İstanbul'da dahil ülkemiz yoğun kar yağışının etkisi altına giriyor resmen donacağız

Ülkemiz, 20 Ocak tarihinden sonra yoğun kar yağışının etkisi altına girecek. İstanbul'da da hava sıcaklıklarının 10 derece düşmesiyle birlikte yoğun kar yağışının etkili olması bekleniyor.

İstanbul'da dahil ülkemiz yoğun kar yağışının etkisi altına giriyor resmen donacağız

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava tahminlerine göre hava sıcaklıkları 20 Ocak tarihinden sonra ciddi şekilde düşecek. İstanbul’da ise hava sıcaklıkları 10 derece civarında düşecek. Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte kar yağışı da etkisini gösterecek. Ülkemizde 10 gün etkili olması beklenen soğuk hava dalgasının 23 – 24 Ocak tarihlerinde zirve noktaya çıkması bekleniyor.

Hava Sıcaklıkları Bu Hafta Nasıl

Ülkemizde kar yağışı geçen hafta içerisinde etkili olmuş, hafta sonu ise etkisini yitirmişti. Meteoroloji tarafından bu hafta için yapılan hava tahminlerine göre ise kar yağışı tekrar geliyor. İç bölgelerde Perşembe gününden itibaren etkisini gösterecek sulu kar yağışı, Cuma gününden itibaren yerini kar yağışına terk edecek. Hava sıcaklıklarında Perşembe gününe kadar önemli bir değişiklik tahmin edilmediği bildirildi.

Doğu’da Kar Yağışı

Meteoroloji tarafından yapılan son hava tahminlerinde doğu illerine kar yağışı uyarısı yapıldı. Erzincan, Bayburt, Gümüşhane, Van, Ağrı, Ardahan, Şırnak ve Hakkari illerinde yoğun kar yağışı etkili olacak. Yoğun kar yağışının özellikle Van ve çevresinde etkili olması bekleniyor. Ayrıca yoğun kar yağışının Ağrı’da ulaşımı olumsuz etkilediği ve sürücülerin zor anlar yaşadığı bildirildi. Yoğun kar yağışından dolayı Van’ın İpekyolu, Edremit, Tuşba, Bahçesaray ve Gürpınar ilçelerinde de bugün eğitim yapılamadı. Engelli ve kamu personeli de bugün idari izinli sayıldı.   

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@