İstanbul'da ıspanaktan zehirlenenlerin sayısı artıyor

İstanbul’da ıspanaktan zehirlenme şikayeti ile hastaneye başvuran vatandaşların sayısı her geçen dakika artıyor.

GÜNDEM 04.11.2019, 11:03 04.11.2019, 14:23 Melek Eren
İstanbul'da ıspanaktan zehirlenenlerin sayısı artıyor

İstanbul Esenyurt'ta ilk olarak başlayan ardından da birçok semtte ortaya çıkmaya başlayan zehirlenme vakalarının sayısı İl Sağlık Müdürlüğü tarafından dün öğle saatlerinde 44 olarak açıklanmıştı. Fakat zehirlenme şikayeti nedeniyle İstanbul'da hastaneye başvuranların sayısının artmaya devam ettiği öğrenildi.

Zehirlenme şüphesiyle 8 kişi daha hastaneye kaldırıldı

İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 8 kişinin daha ıspanaktan zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Hastanede tedavi altında bulunan Ahmet Gül'ün oğlu Sami Gül, işyerinde yapılan ıspanak yemeğinden yiyen 8 kişinin zehirlenerek hastaneye kaldırıldığını söyledi. Olayı anlatan Gül, kardeşinden bir telefon aldıklarını zehirlendikleri ve hastaneye kaldırıldığını söylediğini anlattı. Ispanak yediklerini söyleyen Gül, aynı zamanda ıspanağın yanında sebze ya da ot da bulunduğunu ve bundan zehirlendiklerini düşündüklerini ifade etti.

Bir kişinin durumu ciddi

İşyerinde marketten ıspanak alıp geldikten sonra pişirdiklerini ve 8 kişinin ıspanağı yedikten sonra zehirlendiğini söyleyen Gül, önce Haseki hastanesine başvurduklarını ardından da çeşitli hastanelere sevk edildiklerini dile getirdi. Ispanak zehirlenmesi yaşayan kişilerden birinin babası birinin de kardeşi olduğunu söyleyen Gül, babasının durumunun ciddi olduğunu ve yoğun bakımda tedavi gördüğünü dile getirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@