İstanbul önümüzdeki 5 günü sağanak yağışlı geçirecek

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerine gerilediği İstanbul'un önümüzdeki 5 günü sağanak yağışlı geçireceği tahmin ediliyor.

GÜNDEM 12.06.2020, 00:30 Şener Koştu
İstanbul önümüzdeki 5 günü sağanak yağışlı geçirecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul'da hava sıcaklıkları bugünden itibaren mevsim normallerine gerileyecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada bugünlerde 28-32 derece aralığında olan hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta Salı gününe kadar kentte etkili olacak Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sisteminden dolayı bugünden itibaren 25-27 dereceye yani mevsim normallerine gerileyeceği ifadesine yer verildi. 

banner32

Aralıklı Sağanak 5 Gün Etkili Olacak

Önümüzdeki 5 gün boyunca kent genelinde etkili olacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin kent genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Dün öğlen saatlerinden sonra Çatalca, Silivri ve Arnavutköy gibi batı ve kuzey ilçelerde görülen gök gürültülü sağanak geçişlerinin akşam saatleriyle birlikte il geneline yayılarak beş gün bıyunca aralıklarla etkili olması bekleniyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@